Skan siatkówki lub użycie "swype". Tak będziemy płacić w przyszłości

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
ndz., 05/21/2017 - 12:18 -- koscielniakk

W jaki sposób zapłaciliście za kawę dziś rano? Jeśli jesteście w San Francisco, prawdopodobnie zbliżyliście telefon do terminalu, jeśli jesteście w Londynie, być może machnęliście ręką, na której macie cienką bransoletkę ze wszystkimi danymi na temat waszego konta, jeśli zaś w Nairobi wysłaliście polecenie SMS.

 

Jeśli jesteście w Belgradzie, bardzo prawdopodobne, że sięgnęliście do kieszeni z portfelem i zapłaciliście po staremu tzn. papierowymi pieniędzmi nie mając pojęcia, że takie zachowanie już w krótce będzie pieśnią przeszłości.

"Bezdotykowe" płatności kartą lub telefonem komórkowym, to dla niektórych z nas już codzienność. A wyobrażacie sobie przyszłość, kiedy nie będzie już pieniędzy, kart płatniczych, a tylko telefony komórkowe?

Jeden z możliwych sposobów dokonywania transakcji finansowych opierać się będzie na systemie biometrycznym. Za pośrednictwem unikalnych cech części naszego ciała, takich jak siatkówka czy odcisk palca będziemy mieli możliwość kontaktu z naszym kontem bankowym. I tak, płacąc na przykład za kawę będziemy przykładać do terminalu dłoń lub palec i transakcja będzie dokonana za pośrednictwem naszego odcisku.

Drugą możliwą metodą jest płatność przez "Messengera" lub sieci społecznościowe, ale wielu użytkownikom nie podoba się taki pomysł, bo oprócz tego wszystkiego, co już wiedzą o nas duże firmy IT dojdzie możliwość podglądu naszego osobistego konta bankowego.

Trzeci i najbardziej sprawdzony sposób macie już w kieszeni. Jest on oparty na rozwoju aplikacji i oprogramowania związanego z naszymi telefonami komórkowymi.

Już teraz nowoczesne banki oferują swoim klientom najbardziej nowoczesną i najbezpieczniejszą bankowość mobilną.

Oprócz tego, że za pomocą takiej nowoczesnej aplikacji można płacić za faktury bez prowizji i oczekiwania w kolejkach, użytkownik ma możliwość przeglądu swoich finansów oraz możliwość samodzielnego przelewania pieniędzy z konta na konto, a wymiana pieniędzy jest szczególnie korzystna. Jednym z takich serwisów jest dziś bezpłatna aplikacja SoGe m-bankowość - łatwa do stosowania i z uwagi na swoje zalety, porównywana do transakcji dokonywanych w bankowej kasie.

W ramach SoGe m-bankingu można wymieniać pieniądze po szczególnie korzystnym w danym dniu kursie. Nie musicie się już martwić gdzie znaleźć najlepszy punkt wymiany walut, ani w jakich godzinach pracuje, ponieważ aplikacja działa non-stop i nie potrzeba nawet wychodzić z domu. Pieniądze będą w kieszeni, w bezpiecznym miejscu. W przeciwieństwie do dawnych czasów, taki m-banking jest naprawdę bardzo prosty.

 

GotoweSpolki.pl

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Promo

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama