Boeing pracuje nad samolotem, który w ciągu trzech godzin obleci kulę ziemską.

Reklama

Hiperdźwiękowy samolot będzie latał z prędkością pięciokrotnie większą, niż prędkość dźwięku, a można go będzie wyprodukować za 10 – 20 lat. Jak donosi brytyjski Daily Mail, amerykański koncern lotniczy Boeing pracuje nad nowym hiperdźwiękowym samolotem wojskowym, który będzie przemieszczał się szybciej niż światło.

Nazwa tajemniczego samolotu, przez wielu uważanego za następcę legendarnego Blackbirda SR-71- samolotu szpiegowskiego, który w 1976 roku pobił rekord lotu na największej wysokości (około 26.000 m), będzie brzmiała "Valkyrie II".

I chociaż koncern ciągle nie uzyskał dla swojego projektu zielonego światła, na styczniowej konferencji ujawniono, że samolot będący w stanie osiągnąć prędkość około 6.174 km/h, tj. ponad 5 Machów, mógłby zostać wyprodukowany w najbliższych 10 -20 latach.

Błyskawiczne zagrożenie

Samoloty hiperdźwiękowe z samej definicji będą mogły przemieszczać się pięciokrotnie szybciej, niż światło. Nowy samolot Boeinga w służbie amerykańskiej armii mógłby pomagać w forsowaniu systemów obrony przeciwrakietowej.

Takie samoloty mogą latać na tyle szybko i pojawiać się na tyle niespodziewanie, że mogą stać się błyskawicznym zagrożeniem dla wszystkich krajów świata, skracając czas reakcji na agresję z paru godzin na parę minut, nawet przy sporych odległościach.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama