Naukowcy jeszcze w tym roku rozpoczną działania, które nazwali "OŻYWIANIEM UMARŁYCH"

Reklama

Amerykańscy naukowcy chcą w tym roku rozpocząć terapię, której celem jest ożywianie "umarłych", czyli wybudzanie pacjentów z głębokiej śpiączki.

Amerykańska biomedyczna firma "Bioquark" z Filadelfii uważa, że „śmierć mózgowa jest odwracalna".

Dyrektor Ira Pastor ogłosił rozpoczęcie testów, do tej pory niewypróbowanej terapii komórkami macierzystymi, w niewymienionym z nazwy kraju Ameryki Południowej.

Podstawą terapii "powrót martwych do życia” jest „reset" mózgu.

Jak donoszą portale naukowe, "Bioquark" opracowała zestaw iniekcji, które mogą "resetować" mózg. Firma nie planuje początkowych testów na zwierzętach i chce od zaraz wypróbować iniekcje na ludziach.

Pierwotnie planowano, że eksperyment rozpocznie się w Indiach, ale tamtejsza Rada ds. badań medycznych zablokowała ten plan.

Pierwszy etap badań został nazwany "Pierwszą ludzką neuroregeneracją i neuroreanimacją" - chodzi o badanie przeprowadzone na jednej grupie, nie przypadkowo wybranej, którego celem jest "dowód na koncepcję terapii".

Naukowcy najpierw z krwi pacjenta pobiorą komórki macierzyste, a następnie wprowadzą je z powrotem do jego ciała. Potem wstrzykną dawkę peptydu do szpiku kostnego.

Piętnastodniowe leczenie trzeba będzie kontynuować poprzez stymulację nerwów za pomocą lasera i prądu elektrycznego. W czasie próby ożywienia mózgu pacjenta nieodzowne będzie monitorowanie go skanerem MRI.

Krytycy tego pomysłu zadają pytania o etykę i ostrzegają, że przecież umarli nie mogą wyrazić zgody.

Testy są częścią większego projektu pod nazwą "ReAnima", który "bada potencjał najbardziej zaawansowanych technologii biomedycznych w neuroregeneracji i neuroreanimacji".

Badanie kliniczne będzie przeprowadzone na pacjentach, którzy znajdują się w stanie śmierci mózgowej lub nieodwracalnej śpiączki, ale wciąż są podłączeni do aparatury podtrzymującej życie.

Jest to stan, który w wielu krajach określany jest mianem „żywego umarłego”.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Srna

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama