Jak niektórzy rodzice wyprowadzają swoje dzieci na psychopatów

Reklama

Naukowcy często debatują nad tym, jaka jest przyczyna zachowań psychopatycznych.

Psychopatami są ludzie, którzy nie mają poczucia empatii, przez co są podatni na kłamstwa, a w bardziej skrajnych przypadkach na przemoc. Mają tendencję do manipulowania ludźmi bez poczucia winy tylko po to, by móc realizować swoje interesy.

Niektórzy naukowcy uważają, że ludzie mogą być "urodzonymi psychopatami”.

Jednak inne badania pokazują, że większość z nas staje się psychopatami wraz z wiekiem.

Aina Gullhaugen, badaczka z norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, przez 30 lat badała kryminalistów- psychopatów i okazało się, że wszyscy z badanych byli swego czasu poddani psychicznej lub fizycznej przemocy. Ich późniejsza agresja była próbą odpowiedzi na wyrządzone im krzywdy, ale realizowaną w zły sposób.

- Z opisu swoich spraw i swoich badań doszłam do wniosku, że mieli chęć i potrzebę stworzenia silnych więzi. Ale nie byli w stanie ani ich stworzy, ani podtrzymać, powiedziała.

Oprócz przemocy zauważyła u kryminalistów- psychopatów, że w dzieciństwie ich rodzice źle się w stosunku do nich zachowywali.

Niektórzy z nich byli "zagłuszani" opieką rodzicielską i nazbyt kontrolowani, podczas gdy inni byli pozostawieni samym sobie, zupełnie opuszczeni.

Autor: 
Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama