Odkrycie, które mogłoby zmienić historię ludzkości

Reklama

Niemieccy archeolodzy odkryli zęby sprzed 9,7 miliona lat, które ich zdaniem, mogą odwrócić bieg historii.

Pozostałości zębów znalezione zostały w niegdysiejszym korycie Renu w pobliżu Eppelsheim. Są bardzo podobne do tych, należących do Lusi- szkieletu ludzkiego przodka sprzed 3,2 miliona lat, znalezionego w Etiopii.

Niemniej jednak, nie wyglądają na to, że należały do jakiegoś innego rodzaju w Europie lub Azji, co rodzi pytanie, czy Afryka jest naprawdę kolebką ludzkości, jak do tej pory sądzono.

Naukowcy byli tak oszołomieni odkryciem, że ociągali się z jego publikacją, pisze Die Welt.

Herbert Luc, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Mainz i lider zespołu badawczego powiedział lokalnym mediom, że na pewno chodzi o zęby naczelnych.

„Ich cechy przypominają cechy zębów znalezionych w Afryce, które są o 4-5 milionów lat młodsze od skamielin wykopanych ostatnio w Eppelsheim", powiedział Luc.

"To niesamowite odkrycie, ale i wielka tajemnica".

Na konferencji prasowej, na której ogłoszono odkrycie, burmistrz Mainz zasugerował, że te znaleziska mogłyby zmusić naukowców do przemyślenia wszystkiego, co wiemy o przodkach człowieka.

"Nie chcę, żeby to zabrzmiało zbyt dramatycznie, ale myślę, że po tym dniu należy napisa

nową historię ludzkości", powiedział.

Aksel von Berg, miejscowy archeolog mówi, że nowe odkrycie "zaskakuje zawodowych badaczy”.

Pierwsze prace badawcze opublikowane zostaną w nadchodzącym tygodniu, ale "prawdziwa praca" nad ujawnieniem tajemnicy dopiero się zaczyna, powiedział dr Luc.

Chociaż istnieje wiele dowodów kopalnych na to, że naczelne żyły w Europie przed ponad milionem lat, nigdy nie zostało potwierdzone, że hominini (Hominini – plemię ssaków z rodziny człowiekowatych (Hominidae) należące do podrodziny Homininae, obejmujące rodzaje Homo i Pan oraz ich wymarłych przodków, od tłum., za Wikipedią) kiedykolwiek żyły na Starym Kontynencie.

Według istniejącego naukowego konsensusu, współcześni ludzie ewoluowali na terytorium Afryki Wschodniej 400 000 - 200 000 lat temu, a potem rozeszli się po świecie około 70.000 lat temu.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Independent

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama