Poznajcie dziewczynkę, której serce wychodzi z piersi za każdym razem, gdy ta się śmieje

Reklama

• Chorą jest Virsaviya Borun, której historia zaczęła się w 2015 roku

• Siedmiolatka cierpi na wrodzony zespół klatkowo-brzuszny

To niepokojące wideo pokazuje serce dziewczynki szybko bijące na zewnątrz jej ciała. Mała cierpi na rzadką chorobę, która może ją zabić. Za każdym razem, gdy Virsaviya się śmieje, jej serce „wyskakuje” z piersi i tylko cienka warstwa skóry przytrzymuje wszystko wewnątrz. Widoczna na filmie kobieta, prawdopodobnie matka, wpycha serce do środka, gdy dziewczynka odpoczywa. Siedmiolatka z Rosji, teraz mieszkająca na Florydzie, cierpi na rzadki wrodzony zespół klatkowo-brzuszny. MailOnline pisał o chorobie Virsaviyi w 2015 roku pokazując jej przypadek, jako chwytającą za serce historię.

Virsaviya powiedziała kiedyś : "Wiem, dlaczego mam serce na zewnątrz. Bo Jezus chce [tak w oryginale] pokazać, że może czynić niezwykłe rzeczy. Jelita dziewczynki są także poza ciałem, co jest rezultatem jej stanu zdrowia. Z taka chorobą rodzi się około 5 dzieci na milion. Lekarze ostrzegali matkę, Dari Borun, że Virsaviya, używająca również biblijnego imienia Batszeba, może umrzeć. Ale mała przeżyła i siedem lat później okazuje się być pełną wigoru dziewczynką uwielbiającą Beyonce, interesującą się malarstwem, posiadającą kucyka i uczęszczającą na zajęcia plastyczne. Dotkliwym objawem choroby, znanej jako ektopia serca, jest serce w całości lub częściowo przesunięte poza klatkę piersiową.

Eksperci twierdzą, że prognozy dla Batszeby nie są zadowalające i wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów. Większość dzieci cierpiących na te chorobę rodzi się martwe lub umiera w ciągu kilku pierwszych dni po urodzeniu. W filmie, nakręconym przez kobietę, prawdopodobnie matkę, widać, jak dotyka ona serca, gdy dziewczynka odpoczywa na łóżku, bo za każdym razem, gdy mała się śmieje jej serce wypychane jest z klatki piersiowej. Początkowo rodzina przeniosła się do Bostonu, bo znalazła tam lekarza gotowego leczyć tę rzadką chorobę wymagającą interwencji chirurgicznej. Ale lekarze ostrzegli, że mała może nie przeżyć operacji z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Nie wiadomo, czy teraz jej stan się zmienił. Pani Borun, samotna matka, apelowała o środki dla córki, prosząc o datki na pokrycie kosztownego leczenia.

Dzięki ludziom dobrej woli udało jej się zebrać $71,224 (£52,670). Potem darowizny ustały. Latem 2015 roku Dari zmuszona była przenieść się wraz córką na Florydę, bo życie małej było w niebezpieczeństwie z powodu niekorzystnych warunków klimatycznych. Teraz, żyjąc 20 mil (32 km) od Miami, Batszeba nie choruje tak często, ponieważ jej serce „czuje” ciepło. Aktualnie dziewczynka nie chodzi do szkoły z uwagi na stan zdrowia. Nie ma pewności, czy cokolwiek się zmieniło.

Autor: 
Stephen Matthews/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Mailonline

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama