Chłodny punktnowej teorii naukowców, którzy twierdzą, że to życie NIE jest NASZYM JEDYNYM

Reklama

Część naukowców dopuszcza możliwość, że naprawdę istnieją światy równoległe, w których ludzie wiodą różne życie.Teoria ta zakłada nieskończony szereg równoległych wszechświatów, które zawierają nieskończone wersje nas wszystkich.

W jednym świecie można być prezydentem, a w drugim zabawką, przekonują naukowe portale.

Chodzi o teorię wieloświatu, a nowe badanie pokazuje, że tajemniczy "Chłodny punkt" we wszechświecie może dowodzić, że nasz wszechświat jest tylko jednym z nieskończonej serii rzeczywistości.

"Chłodny punkt" wielkości 1,8 mld lat świetlnych już od dawna niepokoi naukowców. Pomiary promieniowania tła wszechświata wykazały, że jest zimniejszy od otaczającej go przestrzeni o 0,00015 stopni Celsjusza.

Nowe badanie udowadnia, że nie ma żadnych "masowych wielkich pustek" co oznacza, że "Chłodnego punktu" nie możnatłumaczyć brakiem materiału.

To otworzyło drzwi dla nowych, egzotycznych wyjaśnień jego pochodzenia, a jedno z nich mówi o dowodzie istnienia wieloświatu.

- Nie możemy całkowicie odrzucić możliwości, że punkt tenwywołała pewna fluktuacja, którą może wyjaśnić standardowy model fizyki cząstek elementarnych - podkreśla współautor badań astrolog Tom Shank.

Twierdzi on, że wśród wszystkich teorii, ta właśnie jest najbardziej ekscytująca i według niej "Zimny punkt" powstał w wyniku kolizji między naszym a innym światem.

- Jeśli dalsza szczegółowa analiza udowodni, że tak jest, to "Chłodny punkt" może być pierwszym dowodem na istnienie wieloświatu, podsumowuje.

Astronom Stuart Clarkdowodzi, że "każdy alternatywny wszechświat ma swoją osobną wersję rzeczywistości", w której każdy człowiek zachowuje się inaczej i prowadzi inne życie, w stosunku do tego na Ziemi.

"Chłodny punkt" powstał podczas formowania się wszechświata, w ciągu ponad 13 mld lat. Pierwszy zauważył go satelita NASA "VMAP" z 2004 roku, a później potwierdziła misja "Planck 2013".

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Srna

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama