MILIONY LUDZI NA MARSIE DO KOŃCA WIEKU. "Życie na Czerwonej Planecie będzie zabawne"

Reklama

Miliarder, innowator i wizjoner Elon Musk twierdzi, że w ciągu kilku dziesięcioleci na Marsie można będzie wybudować miasto dla miliona mieszkańców.

Musk przyznaje, że zarabia pieniądze tylko po to, by zrealizować to marzenie. Twierdzi, że najważniejsza teraz jest budowa floty dla tysiąca podróżnych, którzy kilkakrotnie lecieliby na Czerwoną Planetę.

Kolonia na Marsie będzie mogła liczyć milion ludzi dopiero za 40- 100 lat, opisuje swoją wizję kolonizacji Czerwonej Planety w czasopiśmie New Space.

Musk uważa się, że Mars idealnie nadaje się do kolonizacji, bo jest "zimny, ale ludzie mogą go ogrzać".

Atmosfera Czerwonej Planety składa się głównie z węgla, dwutlenku węgla, niewielkiej ilości ciekłego azotu, argonu, a także innych śladowych mikroelementów. Po korekcji warunków, ludzie mogliby uprawia

tam rośliny, uważa Musk.

Zdaniem miliardera, ludziom będzie " całkiem zabawnie" na Marsie. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że marsjańska grawitacja to zaledwie około 0,37 ziemskiej,

Musk myśli o milionie ludzi, bo tak wielu Marsjan potrzeba, żeby kolonia była w pełni samowystarczalna. Milioner spodziewa się, że pierwszy lot na Marsa odbędzie się w 2022 roku.

Z uwagi na rotację Marsa, statek kosmiczny będzie mógł latać raz na 24 miesiące. Jeden pojazd zabierze od 100 do 200 osób.

Musk ocenia, że na stworzenie milionowej kolonii na Marsie potrzebować będziemy od 40 do 100 lat.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Srna

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama