Naukowcy twierdzą, że udowodnili istnieje równoległych światów

Reklama

Naukowcom z Uniwersytetu Oxford udało się udowodnić istnieje równoległych światów. Teoria światów równoległych pojawiła się już w latach 50-tych, generując spory odzew wśród naukowców, których część chciała ją poprzeć, a część obalić.

Jednym z potwierdzeń teorii zostało matematyczne obliczenie uczonego Hugh Everetta, na prostym przykładzie zwykłego wypadku drogowego, mężczyzna udowodnił, że liczba alternatywnych rezultatów jest równa liczbie światów. Na przykład kierowca, który widzi pieszego nagle wybiegającego na drogę, ma trzy możliwości działania, co tworzy trzy równoległe rozwiązania.

jednej rzeczywistości kierowca próbuje uratować pieszego i umiera, w drugiej stara się uniknąć kolizji i zostaje ranny, a w trzeciej uderza w pieszego, który umiera w kolizji, gdy kierowca przeżywa. Liczba alternatywnych możliwości rozwoju tak prostej sytuacji, jak wypadek drogowy, jest nieskończona.

Chociaż teoria Everetta posiada matematyczne poparcie, nie była traktowana poważnie. Jednak według naukowców z Oxfordu, nie można powiedzieć co istnieje wewnątrz atomu przed jego zbadaniem, dlatego przed wykonaniem pomiarów cząstki zajmują niejasne „superpozycje”, w których pojawiają się one w różnych miejscach w tym samym czasie. Badacze twierdzą, że żyjemy w wielu równoległych światach, zamiast jednego, właściwego.

Autor: 
Scarlet
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama