Rolnicy zabili węża, myśląc, że zjadł im cielę. Oniemieli, gdy zobaczyli, co miał w brzuchu

Reklama

Kiedy rolnicy z Nigerii zobaczyli ogromnego węża o nienaturalnie "spuchniętym brzuchu", podejrzewali, że połknął cielę. Ponieważ myśleli, że mogło należeć do ich stada, postanowili się zemścić i zabić gada. Kiedy go rozcięli, okazało się, że ten był w ciąży, a w środku wcale nie było krowy, a dziesiątki jaj. Nigeryjczycy uważają je za ogromny przysmak.

Do tej pory nie udało się ustalić z całą pewnością, do jakiego gatunku należał wąż. Ponieważ był naprawdę ogromny, wiele internautów uważa, że to mogła być anakonda. Jednak ze względu na to, że te dusiciele zamieszkują Amerykę Południową, najprawdopodobniej gad ze zdjęć to pyton skalny - największe żyjący w Afryce wąż i jeden z największych na świecie. Ten gatunek może osiągać nawet 6 m długości. Samce zazwyczaj są nieco mniejsze od samic i liczą około 5 m.

Jak wszystkie inne pytony, również pyton skalny nie jest jadowity. Zabija swoje ofiary, ciasno się wokół nich owijając i dusząc je. Im bardziej ofiara próbuje się uwolnić, tym sploty są ciaśniejsze. Śmierć następuje zazwyczaj nie przez uduszenie czy zmiażdżenie, ale poprzez zatrzymanie akcji serca. Pyton skalny żywi się antylopami, małpami, gryzoniami, nietoperzami, waranami, a nawet krokodylami. Zdarza mu się nawet pożerać młode lwów, gepardów, lampartów czy hien. Z kolei osobniki mieszkające blisko miast, polują nawet na szczury, psy, kozy czy drób.

Autor: 
--------------
Źródło: 

Onet

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama