Japończycy nie są najstarszymi mieszkańcami Japonii

Reklama

Naukowcy przez wiele lat badali miasto Jonagumi, aby dowiedzieć się, czy chodzi o konstrukcję stworzoną w sposób naturalny, czy też przez człowieka, ale podwodne miasto dalej pozostaje tajemnicą, pisze News.com.au.

Początkowo sądzono, że chodzi o miasto, które 10 000 lat temu leżało powyżej poziomu morza, że chodzi o jakąś "japońską Atlantydę". Potem pojawiły się straszne teorie, że miejsce to zostało zatopione w wyniku trzęsienia ziemi, około 2.000 lat temu, pisze "National Geographic".

Masai Kimura, morski geolog z japońskiego Uniwersytetu Ryukyu, który nurkował na tym miejscu ponad 100 razy w ciągu ostatnich 20 lat, jest przekonany, że to aktywność sejsmiczna zatopiła miasto.

- Moim zdaniem, trudno o nim mówić jako o dziele natury, ponieważ istnieje wiele dowodów na to, że zostało zrobione ludzką ręką. Największa struktura, wysoka na 25 metrów, dość złożona, monolityczna wygląda jak stopniowa piramida. Grawerowane symbole i pomniki w postaci zwierząt, które częściowo odrestaurowałem w swoim laboratorium sugerują, że chodzi o kulturę azjatycką. Jeden z pomników przypomina podwodnego sfinksa, który symbolizuje chińskiego króla albo starego króla Okinawy. W zasadzie, nie byli to Japończycy, mówi Kimura.

Innymi dowodami, które zdaniem pozostałych ekspertów potwierdzają, że chodzi o strukturę wykonaną ludzką ręką, są dwa okrągłe otwory, poniżej których ukazują się dwa mniejsze, jakby ktoś próbował odrzucić fragment kamienia.

W 1997 roku, organizacja non-profit Morien Institute zorganizowała ekspedycję, którą kierował profesor matematyki z Uniwersytetu w Bostonie- dr Robert M. Schoch.

Dr Schoch, który prowadził kiedyś badania w Pakistanie, Egipcie i Arktyce uważa, że chodzi o formację naturalną.

- Według mnie, chodzi o naturalne tarasy na kamiennym podwyższeniu. Ich główna geologia i fakt, że chodzi o piaskowiec, który zwykle łamie się pod kątem, wskazują na to, że struktura powstała sama z siebie. Powstała pod wodą z 'żywego' dna morskiego. Żadnej części struktury nie tworzą oddzielne bloki, co oznacza, że nie została wykonana ludzką ręką, powiedział naukowiec.

Możliwe, że ludzie później modyfikowali tę naturalną formację, ale prawda ciągle jeszcze nie ujrzała światła dziennego.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

National Geographic

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama