PIĘĆ wielkich TAJEMNIC LUDZKOŚCI. Nikomu jeszcze nie udało się znaleźć odpowiedzi na te pytania

Reklama

Chociaż ludzie naukowo wytłumaczyli większość aspektów swojego życia, ciągle są pewne fakty i pytania, co do których brakuje odpowiedzi.

Zagubione miasto

Od najdawniejszych czasów ludzie próbowali odnaleźć Atlantydę, która zdaniem wielu została zalana przez tsunami po trzęsieniu ziemi. Grecki filozof Platon opisywał Atlantydę jako wyspę położoną w pobliżu Gibraltaru- dom największej cywilizacji na ziemi.

Według przekazów, Atlantydę zamieszkiwali najpiękniejsi ludzie, to na niej znajdowała się świątynia Posejdona, a całe miasto było w złocie. Do dzisiaj nikomu jeszcze nie udało się odnaleźć ani Atlantydy, ani jej bogactwa.

Mumie

Na tysiącach ciał widnieją ślady zabójstwa, co każe przypuszczać, że chodziło o morderstwa ludzi na potrzeby jakiegoś pogańskiego rytuału. Ale ciągle nie ma żadnych dowodów na to, dlaczego te ciała zostały porzucone i dlaczego zostały znalezione właśnie na terenie Niemiec, Irlandii, Wielkiej Brytanii i innych państw północnej Europy.

Kuba Rozpruwacz

Najbardziej niesławny morderca wszechczasów, którego prawdziwa tożsamość do dzisiaj nie jest znana. Chodzi o seryjnego mordercę, który trząsł Londynem w 1888 roku, i który jest odpowiedzialny za okrutne morderstwa co najmniej pięciu prostytutek w londyńskim Whitechapel. Przez lata pojawiło się wiele teorii na temat tego, kto mógł być tym okrutnym zabójcą, mówiło się nawet o członkach rodziny królewskiej, ale do tej pory nie wiadomo kim naprawdę był.

Stonehenge

O tej budowli napisano wiele prac naukowych i wiele książek, ale nikomu do tej pory nie udało się wyjaśnić czemu służyła. Stonehenge zlokalizowany jest w pobliżu miasta Salisbury w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Składa się z wielu bloków kamiennych, z których każdy waży sześć ton, ustawionych jeden przed i jeden na drugim.

Archeolodzy dzięki badaniom doszli do wniosku, że budowlę tę wzniesiono 2 500 – 3 000 lat przed Chrystusem i zakłada się, że pochodzi z epoki neolitu. I to wszystko, co o niej wiemy. Jej nazwa i znaczenie ciągle pozostają zagadką. Istnieje wiele teorii, ale na żadną nie ma przekonujących dowodów. Najczęściej przyjmuje się, że Stonehenge jest swojego rodzaju cmentarzem, co zostało potwierdzone odnalezieniem w jego pobliżu kilku grobów, pochodzących z tego samego okresu, pisze "Dnevnik".

Król Artur

Król Artur, miecz wyciągnięty ze skały, czarodziej Merlin i rycerze okrągłego stołu są częścią legendy o potężnym władcy, który pokonał Saksów i stworzył imperium Anglii, Irlandii, Islandii, Norwegii i Francji. Ale na jego istnienie nie ma ani jednego niepodważalnego dowodu. Wszystko opiera się na legendzie przekazywanej wśród walczących rycerzy, by podnieść ich morale. I poza tą legendą już nie ma niczego.

Nie ma ani jednego dowodu na miecz, Merlina, rycerzy- jest tylko legenda. Ale mimo tego wielu historyków uważa, że król Artur istniał i że musi po prostu minąć trochę czasu, aby znalazły się jakieś dowody na jego istnienie.

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Punkufer , Dnevnik.hr

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama