Wirtualny chłopiec stał się "prawdziwym" mieszkańcem Tokio

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
wt., 11/07/2017 - 13:00 -- koscielniakk

Chłopiec o imieniu Shibuya Mirai nie istnieje fizycznie, ale może z nami czatować dzięki aplikacji LINE. Jak donoszą lokalne media, zupełnie wirtualna osoba stała się oficjalnym mieszkańcem japońskiej stolicy Tokio. Wirtualnym przybyszem jest bardzo kontaktowy siedmioletni chłopiec. Shibuya Mirai nie istnieje fizycznie, ale za pomocą bardzo popularnej aplikacji do obsługi wiadomości LINE, może prowadzić z ludźmi rozmowy internetowe.Tokijska dzielnica Shibuya, przedmieście zamieszkane przez podążających za trendami młodych ludzi, dała wirtualnej postaci specjalny certyfikat pobytowy. Tym samym Mirai stał się pierwszą nierealną istotą na świecie zarejestrowaną w lokalnych spisach mieszkańców.

Współpraca z Microsoft

Mirai, którego imię w języku japońskim znaczy "Przyszłość” jest uczniem I klasy szkoły podstawowej. Ludzie z Shibuye twierdzą, że projekt ma na celu poprawienie kontaktów władz lokalnych z mieszkańcami, którym daje się możliwość przekazywania urzędnikom swoich opinii.

"Jego hobby to robienie zdjęć i obserwacja ludzi, z którymi lubi gawędzić. Proszę rozmawiać z nim o wszystkim", czytamy w oświadczeniu dzielnicy Shibuye i Microsoftu, który uczestniczył w stworzeniu wirtualnej postaci.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama