Elon Musk zaproponował ’rakietowe przewozy’ ludzi na Ziemi

Reklama

W przyszłości podróże do odległych miejsc będą trwać około 30 minut. Bilety będą w cenie biletu lotniczego klasy ekonomicznej.

Dyrektor firmy SpaceX Elon Musk przedstawił na konferencji poświęconej przemysłowi kosmicznemu plany lotów na Księżyc i Marsa. Mówił też o możliwości wykorzystania międzyplanetarnej technologii rakietowej do podróży na Ziemi.

Pomysłodawca zapewnił, że w przyszłości podróże do najodleglejszych miejsc będą trwały tylko 30 minut, a w każde miejsce na Ziemi będzie można udać się w mniej, niż godzinę.

Cena biletu będzie zbliżona do ceny bilety lotniczego klasy ekonomicznej.

Musk zasugerował, że do lotów mogłaby być wykorzystywana rakieta kosmiczna firmy SpaceX. Statek kosmiczny wystrzelony na orbitę okołoziemską mógłby lądować na pływającym pasie startowym, w bezpośrednim sąsiedztwie dużych miast.

Wizjoner ma nadzieję, że budowa rakiety rozpocznie się w ciągu najbliższych sześciu-dziewięciu miesięcy ; będzie mogła pomieścić od 80 do 200 pasażerów.

Do 2022 roku firma Muska planuje wysłać na Marsa przynajmniej dwa towarowe statki kosmiczne, które byłyby odpowiedzialne za stworzenie elektrycznych i innych systemów podtrzymywania życia, pozwalających ludziom na przyszłe loty na tę planetę.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama