Jeden z najbogatszych ludzi świata mówi: Ta inwestycja przewyższa wszystkie inne.

Reklama

Jak donosi CNBC, miliarder Warren Buffett twierdzi, że najlepszą inwestycją jest taka, której nie można zniszczyć, opodatkować, i której nie zje inflacja.

- W końcu wszystko sprowadza się do tego, że istnieje tylko jedna inwestycja, która ma przewagę nad wszystkimi innymi – inwestycja w samego siebie. Nikt wam nie może odebrać tego, co zainwestowaliście w siebie, a każdy ma potencjał, którego jeszcze nie wykorzystał, powiedział Buffett w niedawnym wywiadzie dla Forbes, który publikując listę najbogatszych za 2017 rok, umieścił go na drugim miejscu.

Jedna z inwestycji w samego siebie miała miejsce, gdy jako młody człowiek Buffett zapisał się na kurs wystąpień publicznych w Instytucie Dale Carnegie, który, jak mówią, zmienił jego życie.

- Za młodu bałem się wystąpień publicznych, wyznał Buffett przyznając, że gdy miał kiedyś wejść na podium, zwymiotował.

Był jednak przekonany, że musi przezwyciężyć swój strach i zaangażował impresario Suzan Tompson, z którą później się ożenił.

- Zbliżyłem się do swojej żony podczas kursu, bo nabyłem zaufania do swoich umiejętności. To mi też pomogło sprzedać akcje w największym mieście Nebraski- Omaha, mimo że miałem 21 lat, a wyglądałem jeszcze młodziej, wspomina przedsiębiorca.

ZRÓBCIE TO DZIŚ

Buffett, którego aktywa ocenia się na 75,6 mld $ mówi, że każdy może zwiększyć swój potencjał umiejętnością lepszego komunikowania się i pomnażaniem swoich talentów.

- Waszym potencjałem jest to, co pomoże wam wieść ciekawe życie, ale nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie pracy na tym, niż dzień dzisiejszy. Zwróćcie uwagę na wszystko, co jest waszymi słabymi stronami i zróbcie to teraz. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zacznijcie już dziś. Nie odkładajcie tego na starość, powiedział miliarder, znany jako "prorok z Omahy".

Buffett dodał, że w ten sposób każdy będzie miał dużo lepsze życie, nie tylko w sensie finansowym, ale i rozrywek.

- Im bardziej jesteście interesujący, tym więcej macie przyjaciół. Zatem, zróbcie to, zainwestujcie w siebie, podsumował.

RADY, KTÓRE ZMIENIŁY ŻYCIE BUFFETT`A

Joe Hart, prezes i dyrektor generalny Instytutu Dale Carnegie, którego kurs przerabiał Buffett, ujawnił CNBC kluczowe rady, które umożliwiają lepszą komunikację.

1. Uczcie się jak najwięcej- najlepiej mówią dobrze przygotowani ludzie.

2. Mówcie o swoim doświadczeniu – wprowadzaniem osobistych elementów do rozmowy

szybko zdobywa słuchających.

3. Używajcie krótkich dygresji – dobrego przemówienia nigdy nie pisze się na wyrost.

4. Zainteresujcie się tematem – entuzjazm dużo zmienia.

Autor: 
M. Milikšić/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama