HAŁAS STRACHU I HORRORU

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
śr., 10/18/2017 - 16:56 -- koscielniakk

Już od dziesięcioleci mieszkańców miasta Taos w Nowym Meksyku niepokoi tajemniczy dźwięk. Chodzi o ciągły szum o niskiej częstotliwości, który niektórzy porównują do dźwięku wydawanego gdzieś w oddali przez silnik diesla. Stała ekspozycja na dziwny dźwięk wywołuje u ludzi nieprzyjemne odczucia, bóle głowy, bezsenność, a nawet problemy z oddychaniem.

 

Choć jest słyszalny, różne urządzenia do wykrywania dźwięku nie zdały egzaminu i nie zarejestrowały go. Przez lata do Taos przyjeżdżały liczne grupy badawcze usiłujące odkryć przyczyny dziwnego zjawiska akustycznego, ale do tej pory nikomu się to nie udało.

Po raz pierwszy hałas został zarejestrowany na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a profesor Joe Mullins z Uniwersytetu w Nowym Meksyku odkrył, że słyszy go 2 procent z 5 000 społeczności Taos. Dźwięk pojawia się nagle, jest bardzo cichy, a ludzie słyszą go co najmniej raz w tygodniu. Świadkowie twierdzą, że dźwięk jest bardziej słyszalny w małych, zamkniętych pomieszczeniach takich, jak samochód lub dom, co dodatkowo gmatwa całą sytuację.

 

Teorie spiskowe

Brak naukowego wyjaśnienia zjawiska doprowadził do powstania wielu teorii spiskowych. Niektórzy twierdzą, że dźwięk jest efektem działania pozaziemskiego, uzasadniają to tym, że Taos leży w odległości 500 kilometrów od Roswell, w którym w 1947 roku rzekomo rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający.

Inni uważają, że hałas ma związek z tajnym projektem armii USA, która w przeszłości eksperymentowała z dźwiękami o niskiej częstotliwości. Jeszcze inni sugerują, że chodzi o zjawisko naturalne lub problem natury otolaryngologicznej.

Ostatnie badania sugerują, że hałas w Taos może być efektem dwóch głęboko oceanicznych fal o tej samej częstotliwości, płynących w różnych kierunkach. Niewyjaśnione dźwięki pojawiają się nie tylko w Taos, są słyszalne na całym świecie. Jeśli macie dobry sprzęt, możecie je usłyszeć na tym nagraniu. 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

punkufer.rs

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama