Odkryto zaskakującą właściwość marihuany. Naukowcy są pod wrażeniem

Reklama

Najnowsze analizy wykonane przez ekspertów z Uniwersytetu Świętego Jerzego w Londynie wskazują, że zawarte w konopiach indyjskich kannabinoidy mogą znacząco pomagać chorym na raka. Ich działanie w połączeniu ze standardową chemioterapią zwiększa efektywność leczenia i pozwala na skuteczniejsze usuwanie komórek nowotworowych.

Oczywiście wykorzystanie marihuany w dziedzinie onkologii nie jest niczym nowym. Jak podaje strona Distractify.com, niektóre odmiany konopii mogą służyć za naturalny środek przeciwbólowy bez żadnych skutków ubocznych, przyczyniając się także do poprawy apetytu u pacjentów. Podawanie kannabinoidów chorym na raka zmniejsza intensywność chemioterapii, co sprawia mniej dolegliwości i zwiększa komfort leczenia.

Przyjemne z pożytecznym

Według badań opublikowanych na stronie ScienceDaily.com, skutki uboczne chemioterapii przy jednoczesnym zastosowaniu marihuany mogą być znacznie złagodzone. To właśnie powikłania i wyniszczenie organizmu są głównymi przeszkodami w podjęciu decyzji o przyjmowaniu niebezpiecznych związków, które są szeroko rozpowszechnione w standardowych medycznych procedurach.

Wykazaliśmy po raz pierwszy, że kolejność w jakiej kannabinoidy i chemioterapia są używane, jest kluczowa dla określenia ogólnej skuteczności takiego leczenia. Ekstrakty muszą być bardzo skoncentrowane i oczyszczone, więc palenie marihuany nie przyniesie podobnego efektu. Ale kannabinoidy są bardzo interesującą perspektywą w onkologii, a badania takie jak nasze służą ustaleniu najlepszych sposobów, które powinny być wykorzystywane w celu zmaksymalizowania efektu terapeutycznego - mówi dr Wai Liu z Uniwersytetu Św. Jerzego, cytowana przez Distractify.com.

Trzeba oddać rację lekarzom, że palenie suszu nie może stanowić jedynej formy leczenia, ponieważ nie działa w ten sam sposób co specjalnie przygotowany ekstrakt z konopii indyjskiej. Do uzyskania pożądanego efektu w onkologii potrzebne jest wyższe stężenie kannabinoidów, które występuje na przykład w olejach. Nim jednak dojdzie do rozpowszechnienia tej metody, niezbędne są dalsze badania z wykorzystaniem marihuany.

Autor: 
--------------
Źródło: 

planeta.fm

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama