Reklama

Na corocznym spotkaniu w Seattle, naukowcy z NASA podali do wiadomości, że satelita TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite, od tłum.) odkrył trzykrotnie większą od Ziemi nową planetę nienależącą do Układu Słonecznego.
Jedną z największych przykrych niespodzianek czekających pierwsze misje załogowe na Marsa będzie tam brak wody niezbędnej do picia, uprawy żywności, jak również do produkcji paliwa rakietowego potrzebnego na powrót do domu. 
Ponad 65 milionów lat temu ogromna asteroida uderzyła we współczesny Meksyk. Po tej katastrofalnej kolizji ciała niebieskiego z Ziemią pozostał krater Chicxulub, który znajduje się na półwyspie Jukatan i na dnie Zatoki Meksykańskiej. 
Według obliczeń naukowych, pobliska galaktyka uderzy w Drogę Mleczną. „Fatalne zdarzenie" może zagrozić Układowi Słonecznemu.
Wszyscy wiedzą o czarnych dziurach, ale niewielu z nas wie, że coraz więcej astrofizyków bardzo poważnie rozważa możliwość istnienia wyjścia z nich, to jest miejsca, w którym wszystko, co zostało zassane- wraca.
"Na to zdjęcie czekałem 15 lat. Jego zrobienie trwało siedem godzin, a później jeszcze dwa dni obróbki cyfrowej. Nazwałem je: "Stworzenie kosmosu", bo przypomniało mi fresk Michała Anioła "Stworzenie Adama" - mówi w rozmowie z Business Insider Polska
Chińska sonda po raz pierwszy w historii lotów kosmicznych wylądowała na ciemnej stronie Księżyca. To bezsprzecznie rewolucyjna misja. Wszystkie dotychczasowe misje kierowane były na część naszego satelity widoczną z Ziemi.
Renifery są przystosowane w wyjątkowy sposób do arktycznej zimy.Jak wyjaśnia korespondent BBC Earth,gdyby mogły mówić,to raczej skarżyłyby się,że jest im za gorąco,a nie za zimno.
Sonda New Horizons przesłała pierwsze wyraźne zdjęcia obiektu Ultima Thule, najbardziej oddalonego od Ziemi ciała niebieskiego, jakie kiedykolwiek zostało zbadane - poinformowała w środę agencja NASA.
Statek kosmiczny Sojusz MS-09 z trojgiem astronautów po ponad trzech godzinach pomyślnie zakończył w czwartek rano lot powrotny z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), lądując na stepie w Kazachstanie.

Strony

Reklama