Jak donosi BBC, zespół astronomów odkrył być może pierwszy rozpoznany księżyc spoza Układu Słonecznego. Jeśli dowody zostaną potwierdzone, egzoksiężyc prawdopodobnie będzie wielkością i masą równy Neptunowi, będzie obracał się wokół planety wielkości
Statek składa się z dwóch satelitów, które będą badać powierzchnię i klimat planety, a także mierzyć jej pole magnetyczne. Jak podaje agencja DPA, Europejska Agencja Kosmiczna zaprezentowała statek kosmiczny będący kluczowym pojazdem jej 
NASA ogłosiła, że dziesięć nowo odkrytych planet krąży wokół swoich gwiazd w odległości takiej samej, jak Ziemia wokół Słońca.  Amerykańska Agencja Kosmiczna odkryła w naszej galaktyce dziesięć skalistych planet wielkości Ziemi,
Jednym z najbardziej fascynujących obiektów astronomicznych, w dużej mierze nadal niezbadanym, pozostają pulsary, potocznie określane "najdokładniejszymi zegarami świata". Skąd ten termin, i jakie tajemnice przed nami nadal ukrywają?
Miliarder, innowator i wizjoner Elon Musk twierdzi, że w ciągu kilku dziesięcioleci na Marsie można będzie wybudować miasto dla miliona mieszkańców. Musk przyznaje, że zarabia pieniądze tylko po to, by zrealizować to marzenie.
NASA zdecydowała się na przyśpieszenie startu misji, która będzie polegała na przeprowadzeniu badań tajemniczej asteroidy 16 Psyche. Naukowcy nie wykluczają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, będzie ona także fragmentarycznie
Część naukowców dopuszcza możliwość, że naprawdę istnieją światy równoległe, w których ludzie wiodą różne życie.Teoria ta zakłada nieskończony szereg równoległych wszechświatów, które zawierają nieskończone wersje nas wszystkich.
Obserwacje potwierdzają, że egzoplaneta GJ 1132b jest spowita grubą warstwą gazów złożonych z wody lub metanu. Naukowcy odkryli atmosferę wokół podobnej do Ziemi egzoplanety GJ 1132b, 1,4 raza większej od Ziemi i oddalonej o 39 lat świetlnych.
Naukowcom z Uniwersytetu Oxford udało się udowodnić istnieje równoległych światów. Teoria światów równoległych pojawiła się już w latach 50-tych, generując spory odzew wśród naukowców, których część chciała ją poprzeć, a część obalić.
Jak pokazuje nowe badanie, wielki "zbuntowany świat", który kiedyś opisywany był jako "planeta, która nie powinna istnieć" powstał w głębokim kosmosie, z dala od gwiazd i kosmicznego materiału, z którego głównie powstają planety.

Strony