Reklama

Astronomowie odkryli coś, co może być najstarszą gwiazdą we Wszechświecie- liczące 13,5 mld lat ciało niebieskie, uformowane z materii pochodzącej z okresu Wielkiego Wybuchu.
Kosmiczny Teleskop "Hubble`a" zrobił zdjęcie grupy galaktyk, które razem wyglądają, jak uśmiechnięta twarz. Dzięki kamerze "WFC3" teleskop zauważył gromadę galaktyk znaną pod nazwą SDSS J0952+3434. - Pośród wielu galaktyk, napotkaliśmy na formację 
Naukowcy z Harvardu twierdzą, że obiekt Oumuamua może być "w pełni sprawną sondą kosmiczną wysłaną celowo do zbadania Ziemi przez obcą cywilizację".
NASA po raz pierwszy pokazała zdjęcie "latającego spodka", który 14 lat temu rozbił się na pustyni w stanie Utah. To nie jest obcy statek kosmiczny - podkreślono.
Wyprawa na Marsa, o której codziennie mówią agencje prasowe i medialni stratedzy jest bardzo niebezpieczna i nie ma żadnej gwarancji, że promieniowanie oraz choroby nie zabiją astronautów w trakcie lotu lub zaraz po przylocie na Czerwona Planetę.
Pomysł porodu w kosmosie może brzmieć jak scenariusz filmowy najnowszego fantastyczno- naukowego Blokbaster`a, ale zdaniem naukowców, za 6 lat będzie to możliwe. Firma SpaceLife Origin podała do wiadomości, że w 2024 roku planuje w kosmosie powołać
Jedyną rzeczą, o której do tej pory naukowcy wiedzieli z całą pewnością było to, że jej przyciąganie jest tak silne, że ​​nawet światło nie może z niej uciec. Ale teraz- uwaga - po raz pierwszy w historii udało się zaobserwować, jak coś wyłania się
Astronauci jeszcze nie zamartwiają się, jak pochować zmarłych w kosmosie, ponieważ ich podróże są bardzo krótkie i stosunkowo bezpieczne. Prawdopodobieństwo, że ktoś umrze w czasie misji jest bardzo małe.
Statek kosmiczny Sojuz MS-10 uległ awarii w trakcie startu w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Na pokładzie byli dwaj astronauci - Amerykanin i Rosjanin. Załoga musiała lądować awaryjnie. Obaj kosmonauci nie odnieśli obrażeń.
Pięć miesięcy po wystrzeleniu, teleskop TESS szukający planet poza Układem Słonecznym, odkrył dwie planety oddalone o około 49 lat świetlnych. "Superziemia" i "gorąca Ziemia"  są pierwszym odkryciem satelity NASA.

Strony

Reklama