Zebranie plonu z “wolnego od ludzkich rąk pola” przy Harper Adams University dostało się na czołówki prasy technicznej i prasy rolniczej na całym świecie. Roboty-traktory, drony i robot-kombajn zasiały, nawiozły, opryskały i zebrały plon jęczmienia b
Badacze z "Columbia Engineering" stworzyli wydrukowaną w 3D tkankę, która potrafi się zachowywać jak aktywny mięsień. Materiał potrafi pchać, ciągnąć, wyginać się oraz skręcać dzięki gumie silikonowej i wydzielane przez etanol mikro pęcherzyki. Potra
​Było mi trudno przyzwyczaić się do używania nowego program Amazon Echo, “inteligentnego pomocnika domu” reagującego na głos. Urządzenie nazywa się Alexa i na takie imię reaguje w poleceniach, np. „Alexa, włącz muzykę!
UNU to sztuczna inteligencja stworzona przez prywatną firmę, która zasłynęła do tej pory poprawnym wytypowaniem czterech pierwszych koni w wyścigu Kentucky Derby.
Wrocławska firma Dron Academy rozpoczęła pracę nad oprogramowaniem zintegrowanym z dronami DJI. System pozwoli na autonomiczny lot drona oraz generowanie w czasie rzeczywistym map w wysokiej rozdzielczości.
W ciągu czterech najbliższych lat roboty zastąpią ludzi na 5 mln stanowisk.