Reklama

Opady śniegu w RPA wywołały spore zamieszanie na Instagramie. Turyści, którzy przywykli do zupełnie innego obrazu Afryki, chętnie komentują zdjęcia słoni, żyraf i innych zwierząt sawanny zmagających się ze śniegiem.
Znany film „Szczęki“ byłby o wiele mniej straszny, gdyby Steven Spielberg zamienił swojego wielkiego, białego drapieżnika na rekina Sphyrna tiburo z rodziny młotowatych. - To pierwszy poznany rekin, który jest wszystkożerny, powiedziała
Wiemy, że zanieczyszczenie powietrza szkodzi fizycznemu zdrowiu, ale okazało się, że źle wpływa również na inteligencję. Amerykańscy i chińscy badacze uważają, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem ma ogromny wpływ na procesy poznawcze człowieka.
Dwa robaki, przebywające w zmarzlinie (zamarzniętej warstwie ziemi) od ponad 42.000 lat, ożyły po odmrożeniu i uważane są teraz za najstarsze formy życia na ziemi. 
Przez długi czas uczeni nie wierzyli w istnienie tego tajemniczego zjawiska. Pierwsze informacje o nim pojawiły się wiele wieków temu, ale do niedawna nikt nie potrafił udzielić przekonującej odpowiedzi na pytanie: czym jest budzący grozę piorun 
To, że delfiny należą do najinteligentniejszych zwierząt na świecie wiadomo już od dawna, ale najnowsze badania australijskich naukowców wykazały, że te wodne ssaki mają więcej wspólnego z ludźmi niż dotąd sądziliśmy.
Dotąd uważano, że wzajemna komunikacja właściwa jest wyłącznie ludziom. Okazało się jednak, że nie jest obca w świecie zwierząt.
Jadowite żmije z Ameryki Środkowej i Południowej wydzielają toksynę spowalniającą krzepnięcie krwi, wywołującą krwawienie, udar, zaburzającą pracę nerek i w konsekwencji prowadzącą do śmierci.
Nie ma wątpliwości co do tego, że ośmiornice ze swoim wysokim ilorazem inteligencji i niezwykłym wyglądem są bardzo dziwnymi stworzeniami, ale czy faktycznie są z innego świata? Jak donosi Yahoo news, ostatni kontrowersyjny artykuł przychyla się do 
Wyobraźcie sobie, że nurkujecie w przepięknych, krystalicznie czystych wodach tropikalnych. Obserwujecie pływające meduzy. Wiecie, ze trzeba się od nich trzymać z daleka, bo mogą poparzyć i nawet nie jesteście świadomi niebezpieczeństwa,

Strony

Reklama