Reklama

We Władysławowie pojawił się niecodzienny gość. Świadkowie prześcigali się w hipotezach, mówiąc, że to m.in. wieloryb, morświn, a nawet rekin. Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego rozwiała wątpliwości, informując, że był to najprawdopodobniej delfin
Rok 2018 przeszedł już do historii. To czas podsumowań w większości organizacji prozwierzęcych, również w Polsce. W minionych roku z projektu nowelizacji o ochronie zwierząt zniknął zapis o zakazie ich hodowli na futro, w najbliższą sobotę ma 
Zdaniem naukowców z programu obserwacji Ziemi Copernicus (realizowanego przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, od tłum.), rok 2019 najprawdopodobniej również będzie bardzo ciepły.
Nad Arktyką trwa zjawisko, które nazywa się nagłym ociepleniem stratosfery (SSW od ang. Sudden Stratospheric Warming). Według Meteorologów w ciągu najbliższych trzech tygodni Europa znajdzie się pod wpływem mroźnych mas powietrza.
Łabędzie symboliują miłość, szlachetność oraz nieśmiertelność. W starożytności inspirowały poetów oraz filozofów. Łabędź niemy uważany jest za największego monogamistę wśród ptaków, swojej partnerce dochowuje bowiem wierności do końca życia.
Ciekawość sprawia,że ludzie interesują się rekordami w świecie roślin.Dobrze wiedzieć,jaki kwiat jest największy,który jadowity,a jaki najdziwniejszy.
Pustynia Atakama w Chile to jedno z najuboższych w wodę miejsc na świecie. W niektórych jej rejonach deszcz nie padał już 500 lat, a średnia roczna ilość opadów wynosi 0,5 milimetrów.
Firma Cadbury produkująca m.in. ciasteczka Oreo, została oskarżona przez Greenpeace o przyczynianie się do śmierci orangutanów . Poprzez niszczenie lasów deszczowych w Indonezji, dziennie ginie nawet 25 tych zwierząt.
Rekin ludojad stał się popularny dzięki filmowi „Szczęki”. Pomimo że jest postrachem mórz, to wciąż fascynuje. Potencjalnie może być niebezpieczny dla człowieka, ale woli inne pożywienie. Żarłacz biały, zwany także rekinem białym, rekinem ludojadem 
Na terenie tylko pięciu krajów leży 70% ostatnich, nieskażonych przyrodniczych ekosystemów, które przetrwają wyłącznie wtedy, gdy szybko zawiąże się odpowiednia współpraca międzynarodowa celem ich ochrony, piszą w swoim raporcie naukowcy z University

Strony

Reklama