Reklama

Rekin ludojad stał się popularny dzięki filmowi „Szczęki”. Pomimo że jest postrachem mórz, to wciąż fascynuje. Potencjalnie może być niebezpieczny dla człowieka, ale woli inne pożywienie. Żarłacz biały, zwany także rekinem białym, rekinem ludojadem 
Na terenie tylko pięciu krajów leży 70% ostatnich, nieskażonych przyrodniczych ekosystemów, które przetrwają wyłącznie wtedy, gdy szybko zawiąże się odpowiednia współpraca międzynarodowa celem ich ochrony, piszą w swoim raporcie naukowcy z University
Spektakl w postaci rozświetlających błyskawic na niebie jednych fascynuje, innych napawa lękiem. Burza jest niewątpliwie ciekawym zjawiskiem atmosferycznym, jednak bywa i niebezpieczna. Dzięki Amerykaninowi Benjaminowi Franklinowi znamy elektryczną 
Wyspiarskie państwo Palau na Pacyfiku to pierwszy kraj na świecie, który w celu ochrony raf koralowych zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży i korzystania z kosmetyków do opalania.
Zdaniem WHO, nawet 93% dzieci w wieku poniżej 15 lat oddychając zanieczyszczonym powietrzem naraża się na problemy ze zdrowiem. W wyniku ciężkich infekcji dróg oddechowych wywołanych zanieczyszczonym powietrzem, na świecie umiera około 600.000 dzieci
Ten mały gryzoń nie jest może najpiękniejszy na świecie, ale ma niebywały potencjał : nagi i ślepy golec piaskowy (Heterocephalus glaber) nie starzeje się, nie wie czym jest ból, nie choruje na raka i może wytrzymać 18 minut bez tlenu.
Niepokojący najnowszy raport Światowego Biura ds. Zmian Klimatycznych wzywa rządy oraz osoby wpływowe do podjęcia stosownych kroków celem zapobieżenia katastrofalnemu globalnemu ociepleniu.
Na skraju błotnistych dróg, wzdłuż których rosną drzewa kauczukowe, Herman z dumą pokazuje rodzinną farmę ryb. W trzech prostokątnych stawach pływa około 70 arowan azjatyckich- agresywnych kolorowych ryb, wysoko cenionych wśród akwarystów.
Katla, czynny wulkan ukryty pod pokrywą lodowca Mýrdalsjökull, może już niebawem wybuchnąć. Erupcja ta mogłaby przyćmić nawet słynną erupcję Eyjafjallajökull z 2010 roku.
Opady śniegu w RPA wywołały spore zamieszanie na Instagramie. Turyści, którzy przywykli do zupełnie innego obrazu Afryki, chętnie komentują zdjęcia słoni, żyraf i innych zwierząt sawanny zmagających się ze śniegiem.

Strony

Reklama