Reklama

Badania wykazują, że najszczęśliwsi jesteśmy mając 23 lata i 69. Każdy człowiek osiąga „szczyt szczęścia” dwa razy w życiu.
Jak donosi Live science, naukowcy uczą komputery odczytywania słów wprost z ludzkiego mózgu i to z powodzeniem. Trzy różne zespoły neurobadaczy przeprowadziły eksperymenty z udziałem sztucznej inteligencji.
Naukowcy znaleźli nowy, niewielkich rozmiarów rejon mózgu, który posiadają tylko ludzie i wierzą, że może im pomóc w leczeniu choroby Parkinsona i stwardnienia zanikowego bocznego.
Czy mieliście kiedyś wrażenie, że przewidzieliście coś, zanim faktycznie się wydarzyło? Nie chodzi tu o super moc, ale o mechanizm mózgowy umożliwiający ludziom szczęśliwe życie.
Naukowcy z Uniwersytetu w Utah zidentyfikowali 4 mutacje genów występujących u samobójców oraz około 200 odmian wymagających szczegółowej analizy, by można było potwierdzić, że są powiązane ze skłonnościami samobójczymi.
He Jiankui informuje, że z pomocą techniki edycji genów CRISPR-cas9 zmodyfikował geny embrionów siedmiu par, przechodzących procedurę in vitro. Procedura zaowocowała do tej pory jedną ciążą, w wyniku której przyszły na świat dwie dziewczynki.
Twórczy umysł, to znaczy otwarty na WSZYSTKO! Wszystko co jest w nas. Czym innym jest ,,nasza twórczość” jak nie procesem działania dającym nowe i oryginalne wytwory lub też postawą wobec życia mającą swój wyraz w samodzielnym myśleniu 
Z pewnością słyszeliście, że pewne organy ludzkiego ciała rosną przez całe życie człowieka, ale czy wiecie, że jeden nigdy się nie zmienia? Chodzi o uszy, nos i oczy. Coś jednak tu się nie zgadza. Pewien mit obala dr Novak Vukoje, chirurg- otolaryng
Naukowcy ostrzegają : rozwój tak zwanych neurostymulatorów może doprowadzić do antyutopijnego scenariusza, w którym hakerzy tworzą fałszywe wspomnienia i implantują je do ludzkich mózgów.
Ze stoickim spokojem, wytrwale, poprzez ciągłe doskonalenie wg filozofii kaizen, można dojść do celu, który sobie postawiliśmy. Japońska filozofia z powodzeniem może być stosowana w różnych aspektach życia osobistego. Po model kaizen sięgają firmy 

Strony

Reklama