Reklama

Homoseksualiści żyją krócej - wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych w ramach Systemu Nadzoru Ryzykownych Zachowań Młodzieży (Youth Risk Behavior Surveillance System - YRBSS). Okazuje się, że młodzież deklarująca się jako homoseksual
Na tak zadane pytanie odpowiedź może być rozmaita. Jedni powiedzą, wydaje się, że w większości zwyczajnie „nic”; inni stwierdzą, że jest różnie – raz lepiej, raz gorzej, jednak generalnie coraz lepiej – nigdy nie żyło się tak wygodnie, nie było tylu
Ostatnie badania wykazały, że psychodeliczna substancja, jaką jest dimetiltriptamina (DMT), wywołuje w mózgu odczucia podobne do tych, których doświadczają ludzie będący bliscy śmierci.
Bardzo słodka, kaloryczna – większość ludzi jest świadoma tego, że Cola nie jest koniecznie zdrowa. Do jakiego jednak stopnia jest szkodliwa dla naszego organizmu już jedna puszka wyjaśnia aptekarz Niraj Naik w swoim blogu: „The Renegade Pharmacist”.
Oto, co o badaniach powiedział jeden z ich autorów, dr. Andrey Evlyukhin: "Egipskie piramidy od zawsze skupiały na sobie dużo uwagi. My jako naukowcy również zainteresowaliśmy się tą budowlą, dlatego zdecydowaliśmy sprawdzić, czy Wielka Piramida 
Jasnoróżowy – kolor gumy do żucia, pięknego flaminga albo waty cukrowej – to, według najnowszych badań, najstarsza barwa na świecie. Badacze odkryli stare różowawe pigmenty, głęboko pod piaskami Sahary, w basenie Taoudeni, w Mauretanii (Afryka Zachod
Anil Sett, profesor neuronauk na Uniwersytecie Susex, wyjaśnił związek między percepcją a rzeczywistością. Czy rzeczywistość, jaką znamy, jest efektem pracy naszego mózgu? Skąd wiemy, że istniejemy w rzeczywistym świecie?
Większość z nas wie, że są miejsca, do których dotarcie jest niezmiernie trudne lub wręcz niemożliwe. Wyspa Surtsey jest właśnie jednym z takich miejsc.
Niedaleko starożytnych piramid w Gizie, blisko 5 000 osób pracuje 24 godziny na dobę, by skończyć budowę długo oczekiwanego Wielkiego Muzeum Egipskiego, którego otwarcie spodziewane jest pod koniec bieżącego roku.
Kilka miesięcy temu zespół badaczy przeleciał wokół Antarktydy Wschodniej, a rezultaty jego obserwacji przeczą dotychczasowej hipotezie geologicznej. Naukowcy twierdzą teraz, że pod pokrywą lodową tej części kontynentu dochodzi do setek wstrząsów. 

Strony

Reklama