Reklama

Produktem ubocznym są azot i potas będące podstawą nawożenia. Studenci z Cape Town w Republice Południowej Afryki wyprodukowali pierwsze na świecie cegły zrobione z ludzkiego moczu. Mocz, na te jedyne w swoim rodzaju biocegły, pozyskiwali za pomocą
Ogromny i wyjątkowo rzadki szmaragd wart 2,5 mln dolarów znaleziono w jednej z zambijskich kopalni. Ma 5.655 karatów, waży 1,1 kg i w języku Bemba nazywa się „Inkalamu” (lew). Znaleźli go 2 października geolog Debaprya Rakshit i górnik Richard Capeta
Najnowsze badania wykazały, że wysocy ludzie mają większe predyspozycje do chorób nowotworowych, ponieważ są duzi i mają więcej komórek, w których może dojść do niebezpiecznych mutacji.
Jeden z brytyjskich oftalmologów uważa, że Leonardo da Vinci sporadycznie zezował, co pomagało mu oddawać na obrazach niezwykłą perspektywę.
Na południu Niemiec paleontolodzy przeanalizowali skamieniałe fragmenty ryby, która żyła przed 150 mln laty, i która, jak współczesna pirania, rozszarpywała swoje ofiary ostrymi zębami.
To najbardziej znaczące odkrycie w historii paleontologii, bo w skamielinie zachowała się miękka tkanka zwierzęca. Jak donosi Fena, prehistoryczny okaz znaleziono w kawałku bursztynu na terenie dawnej Birmy.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, do czego służy mały otwór na otwieraczu puszki z napojem? Nie jest tam dla dekoracji, pełni bardzo ważna rolę. Ma trzymać słomkę, by łatwiej można było pić.
Aby zminimalizować skutki globalnego ocieplenia, musimy nie tylko przestać emitować dwutlenek węgla do atmosfery, ale także usuwać z niej jego nadmiar. Szwajcarski start-up Climeworks postanowił się za to zabrać. Niedawno we Włoszech rozpoczął swoją
Okazuje się, że tendencje do uzależnień od narkotyków ludzie mogli odziedziczyć po starożytnym retrowirusie.
Japonia to jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie krajów, w którym kładzie się bardzo duży nacisk na rozwój technologii. W końcu nie bez powodu mówi się, że to kraj kwitnącej technologii. Powstało tam wiele ciekawych rozwiązań i robotów np.

Strony

Reklama