Jak donoszą Novosti, Podgorica otrzymała kod dla języka czarnogórskiego w ramach standardu opublikowanego przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO 639-5: 2008- Kody do przedstawiania nazw języków.
Naukowcy z uniwersytetu Harvarda zaprojektowali głośnik na bazie żelu. Ten przezroczysty i rozciągliwy wynalazek stwarza nowe możliwości użytkowania nie tylko dla muzyki, w ten sposób mogłyby być produkowane również sztuczne mięśnie i inne protezy.
Dotychczas w celu wykrycia koniny zadeklarowanej jako mięso wołowe badacze stosowali czasochłonne testy DNA. Dzięki nowej technologii proces ten zostanie przyspieszony. W kilka sekund laserowy pistolet zidentyfikuje koninę.
Żeby nauczyć się jakiegoś innego języka, osoby anglojęzyczne potrzebują 44 tygodni nauki. Foreign Service Institute  we współpracy z amerykańskimi dyplomatami sporządził listę języków nowożytnych, uwzględniającą przeciętny czas ich nauki, potrzebny 
Obrazek, który na pierwszy rzut oka pokazuje słonia, jest hitem Internetu, bo rzadko komu udaje się w ciągu minuty dostrzec wszystkie namalowane na nim zwierzęta.
Badania wykazują, że co piąty czynny pracownik mógłby być w przyszłości zastąpiony przez robota. Nowe badanie Instytutu McKinsey Global wykazało, że do 2030 roku na całym świecie z powodu robotów bez pracy może zostać 400 - 800 milionów ludzi.
Przed 150 mln lat ogromny sauropod błąkał się wzdłuż plaży na terytorium dzisiejszej Francji. W 2009 roku francuscy paleontolodzy upublicznili odkrycie największych ze znanych dotąd śladów stóp dinozaura. Ślady zostały znalezione w górach Jura, 
Międzynarodowy zespół badawczy sklonował pierwszego sklonowanego psa. Wszystko po to, by sprawdzić czy identyczne pod względem genetycznym zwierzęta cierpią na te same choroby. Naukowcy z uniwersytetów w Seulu, Illinois i Michigan ogłosili, że
Chociaż mają tysiące lat, niektóre budynki antycznego Rzymu przetrwały do dziś bez poważnych oznak, świadczących o ich zużyciu. Badacze znaleźli powód tej niezachwianej stabilności: specjalna zaprawa murarska o różnych komponentach.
- Nie mogę narzekać na brak ofert z zagranicznych ośrodków naukowych – mówi w rozmowie z WP dr hab. Włodzimierz Strupiński, niedawny szef zespołu w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych. – Nie chcę jednak opuszczać kraju. Najpierw spróbuj

Strony