AMERYKANIE PLANUJĄ PRZEJĄĆ CAŁE ZŁOTO Z KOSMOSU. PIERWSZYM CELEM JEST ASTEROIDA PSYCHE 16

Reklama

sob., 06/29/2019 - 12:50 -- zzz

Amerykanie pragną posiąść złoto i inne metale szlachetne z kosmosu, które mogłoby uczynić USA obrzydliwie i zarazem niebezpiecznie bogatym. Psyche 16 to największa planetoida znajdująca się w pasie pomiędzy Marsem a Jowiszem. Naukowcy uważają, że jest zamarzniętym metalowym jądrem planety wielkości Marsa, która uległa zniszczeniu.

NASA planuje misję na ten fascynujący obiekt. Głównym celem jest opracowanie metod kosmicznego górnictwa. Planetoida ta ma 210 kilometrów średnicy i składa się głównie z żelaza, niklu, złota i platyny. Według wstępnych wyliczeń wartość zasobów to nawet 37 biliardów złotych. 

Misja na Psyche ma wystartować w sierpniu 2022 roku, a sonda zaprojektowana i zbudowania przez NASA ma dotrzeć do tego obiektu i rozpocząć jego badania w 2026 roku. Wówczas rozpoczniemy nowy rozdział w historii ludzkości, który będzie polegał na próbach pozyskiwania surowców z obcych obiektów na potrzeby budowy cywilizacji kosmicznej i chęci podbijania Układu Słonecznego, a kiedyś również galaktyki.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

video: 

Reklama