Badania i innowacje w Europie

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
czw., 12/26/2019 - 23:13 -- koscielniakk

Wydatki na badania i innowacje są podstawą wzrostu gospodarczego i rozwoju Europy. Od wielu lat wydatki te są ukierunkowane na rozwój przemysłu i nauki oraz sektora IT. Badania i innowacje mają zbudować nowoczesną i innowacyjną Europę opartą o zasady zrównoważonego rozwoju i efektywnego oszczędnego gospodarowania zasobami. Polityka UE wobec badań i innowacji rozwija się. W kolejnych latach będzie nadzór finansowana przez UE. Pieniądze trafią również do Polski.

Polityka wobec badań i innowacji opiera się o finansowanie unijne oraz współpracę między krajami UE i partnerów. Inwestycje w badania naukowe i innowacje to inwestycje w przyszłość Europy. Pozwalają nam one konkurować na rynku światowym oraz zachować nasz wyjątkowy model społeczny. Pozwalają podnieść poziom życia milionów ludzi w Europie i na całym świecie, gdyż pomagają rozwiązać niektóre z naszych największych problemów społecznych (europa.eu).

Główne cele UE opierają się o wzmocnienie pozycji Unii w zakresie nauki oraz wzmocnienie innowacji przemysłowych. Opiera się o inwestycje w kluczowe technologie, dostęp do kapitału i wsparcia również dla małych firm. Ważnym elementem polityki jest ekologia w tym zmiany klimatu poprzez transport ekologiczny oraz energia że źródeł odnawialnych. Odkrycia naukowe mają być wykorzystane do produkcji pożytecznych towarów o dużym potencjale komercyjnym poprzez współpracę sektora przemysłowego i rządu.

Autor: 
Dorota Smoleńska

Reklama