Roboty przejmują miejsca pracy i niektóre profesje

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
ndz., 10/28/2018 - 17:10 -- koscielniakk

W najbliższej przyszłości będzie duże zapotrzebowanie na księgowych, nauczycieli i hydraulików.

 

 

Powszechna automatyzacja przyniesie określone przemiany na rynku pracy, przede wszystkim jednak likwidację ludzkich stanowisk, bo zajmą je roboty.

Z badań amerykańskiego rynku pracy przeprowadzonych przez CareerBuilder wynika, że w najbliższej przyszłości będzie ogromne zapotrzebowanie na księgowych, ale również w tym przypadku, w sekundzie zastąpią ich komputery.

Praca będzie czekała na nauczycieli, analityków rynkowych, informatyków i hydraulików.

Platforma CareerBuilder łącząca pracowników z pracodawcami przewiduje, że w USA w nadchodzących 5 latach zostanie zatrudnionych około 8 mln ludzi, a najwyższe zatrudnienie będzie w grupie najlepiej opłacanych i nisko opłacanych profesji.

 

Pojazdy autonomiczne i drony

CareerBuilder ocenia, że przybędzie 5,7% najlepiej opłacanych stanowisk oraz 5,6% nisko opłacanych. Liczba średnio opłacanych stanowisk wzrośnie w ciągu nadchodzących 5 lat o 3,8 %.

Jak informuje B92, w nadchodzących latach zostanie utworzonych 50.000 miejsc pracy dla kierowców samochodów dostawczych, ale prawdopodobnie także ich będą mogły zastąpić pojazdy autonomiczne i drony.

Zapotrzebowanie na siłę roboczą będzie duże wśród pracowników miejskich, pielęgniarek i specjalistów z sektora finansowego.

Wśród słabiej opłacanych zajęć, najłatwiej będzie znaleźć pracę w charakterze sprzedawców, kucharzy, opiekunów, pracowników ochrony i recepcjonistów hotelowych.

 

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama