Z każdego okresu życia mamy jakieś korzyści

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
pon., 03/23/2020 - 02:09 -- koscielniakk

Czasem chciałoby się być młodszym, a czasem chciałoby się przeskoczyć parę okresów w życiu. Powodem jest fakt, że każdy etap wiekowy przynosi coś dobrego.

Który okres w życiu człowieka jest najlepszy ? To zależy od priorytetów- twierdzą specjaliści, którzy po analizie wielu cech fizycznych i psychicznych ludzi w różnym wieku, dla każdego okresu ich życia- od dzieciństwa do starości- ustalili tzw. momenty szczytowe. Chociaż momenty te przedstawiały konkretny okres życia, potraktowane zostały ogólnie i różniły się w zależności od życiowych okoliczności, pisze 24.sata.hr

Nauka języków obcych najłatwiejsza w wieku 7-8 lat

Chociaż lingwiści i psychologowie nie są co do tego całkowicie zgodni, nauka potwierdza, że ten czas w życiu człowieka jest idealny do nauki języka obcego. Mamy wtedy największe możliwości pochłaniania informacji. Oprócz tego, jeszcze nie nadszedł okres dojrzewania i ilość hormonalnych zaburzeń jest niewielka. Mózg łatwiej skupia się na nauce przez zabawę co sprawia, że bez problemu naprawdę dużo zapamiętujemy, pisze brytyjski IFL Science.

 

Najrzadziej umieramy w wieku 9-10 lat

Według danych pochodzących z rozwiniętych krajów zachodnich, najmniejsze ryzyko śmierci w najbliższym czasie występuje u dzieci w wieku 9-10 lat. Przeżyły one pierwszą fazę dzieciństwa i ryzyko z nią związane. Nawet 9.999 dzieci na 10.000 doczeka następnego roku.

 

Nasz mózg najlepiej przetwarza dane gdy mamy 18 lat

Jedną z najlepszych metod badania poznawczych zdolności mózgu jest test kodowania liczb. Im więcej informacji gromadzi teraz mózg, tym łatwiej będzie się nam uczyć dalej.

 

Umiejętność zapamiętywania nowych danych jest największa gdy mamy około 22 lat

W tym okresie dochodzi do połączenia młodzieńczego entuzjazmu z wcześniej zdobytą wiedzą. Łatwo zapamiętujemy, bo mózg opiera nowe informacje na tym, co już zgromadził.

 

Kobiety wydają się mężczyznom najbardziej atrakcyjne, gdy ci mają około 22 lat

Jak wynika z obszernej pracy opublikowanej w książce `Dataclysm`, kobiety wydają się mężczyznom najbardziej atrakcyjne, gdy ci mają około 22 lat, a mężczyźni kobietom mniej więcej 8 lat później. Atrakcyjność dotyczy wyłącznie fizyczności.

 

Największe zadowolenie z życia w wieku 25 lat

Nasze mięśnie są najsilniejsze gdy mamy około 25 lat i pozostanie tak przez następne 10 lat. To jedna z kategorii, na którą możemy wpływać sami.

 

Człowiek najlepiej biega w wieku 28 lat

Analiza 50-letniej historii maratonów wykazała, że najlepsze wyniki na długich dystansach osiągali 28-latkowie.

 

Najlepsi szachiści mają 31 lat

Eksperci próbując ocenić, czy faktycznie fizyczne i intelektualne umiejętności zmieniają się wraz z wiekiem, przeanalizowali kariery 96 mistrzów szachowych. Doszli do wniosku, że większość z nich najlepiej grała w wieku około 30 lat.

 

Kobiety najlepiej zarabiają mając 39 lat, a mężczyźni- 49

Chociaż wysokość płac zależy zwykle od inflacji, powszechnie uważa się, że kobiety najlepiej zarabiają w wieku 39 lat. Mężczyźni, których płace zwykle rosną z upływem lat, najwięcej zarabiają w wieku 49 lat.

 

Emocje innych najlepiej rozumieją 50-latkowie

Badania przeprowadzone na ponad 10.000 osób w średnim wieku wykazały, że najlepsi w odczytywaniu i rozumieniu ludzkich emocji są ludzie w późnych latach czterdziestych i wczesnych pięćdziesiątych. Nabyli oni wystarczająco dużo życiowego doświadczenia, by być dobrymi psychologami.

Umiejętności arytmetyczne najlepsze u 50-latków Jak wykazują badania, w liczeniu pamięciowym i praktycznej matematyce najlepsi okazują się być 50-latkowie.

Satysfakcja z życia w wieku 69 lat

Ponad 55% zaawansowanych wiekiem badanych stwierdza, że najszczęśliwsi byli mając 23 lata, a potem w wieku 69 lat. Nigdy nie przypuszczali, że będą tak szczęśliwi na starość, pisze 24.sata.hr

 

Z wiekiem mądrzejemy

Życie jest najlepszym nauczycielem. Zespół psychologów pytał ludzi w różnym wieku o ich życie, oceniając umiejętność akceptacji cudzego punktu widzenia, poszerzania horyzontów, wykorzystywania wiedzy z innych obszarów, przewidywania zmian. Okazało się, że najwięcej punktów otrzymali najstarsi badani. Najlepsze rozwiązania przychodziły do głowy ludziom w przedziale wiekowym 60 - 90 lat.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

j.s.ć/blic.rs

Reklama