Czy będzie pierwsze dziecko urodzone w kosmosie?

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
sob., 10/27/2018 - 19:59 -- koscielniakk

Pomysł porodu w kosmosie może brzmieć jak scenariusz filmowy najnowszego fantastyczno- naukowego Blokbaster`a, ale zdaniem naukowców, za 6 lat będzie to możliwe.

 

 

Firma SpaceLife Origin podała do wiadomości, że w 2024 roku planuje w kosmosie powołać na świat pierwsze dziecko i szuka do swojego projektu wolontariuszy.

- Jeśli ludzkość chce sta

się gatunkiem międzyplanetarnym, musimy nauczyć się, jak rozmnażać się we Wszechświecie, mówi założyciel firmy Chris Mulder.

Mulder przyznał, że jest już gotowy pierwszy „kosmiczny inkubator”, który zostanie wysłany na orbitę okołoziemską w 2021 roku wraz z komórkami jajowymi i spermą. Gdy już będą w kosmosie, embriony zaczną się rozwijać, chociaż szczegóły tego, jak to będzie wyglądało wciąż są niejasne. Po 4 dniach inkubator wróci na Ziemię i ciąża oraz poród nastąpią tutaj.

W 2024 roku firma planuje narodziny pierwszego dziecka w kosmosie.

- Podczas misji trwającej od 24-36 godzin, kobieta urodzi w przestrzeni kosmicznej. Asystować jej będzie świetnie przygotowany, wykwalifikowany zespół medyczny, mówi pracownik firmy.

- Szczegółowo przygotowany i pilnie nadzorowany proces pozwoli uniknąć wszelkiego możliwego ryzyka. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo matki i dziecka, wszystko będzie zgodne z zachodnimi standardami.

 

 

 

Będzie to najprawdopodobniej bardzo kosztowny proces.

Firma ujawniła, że "konstruowanie embriona" w kosmosie będzie kosztowało od 220. 000 do 4. 390. 000 euro. Poród w kosmosie będzie kosztował znacznie więcej.

Mimo to, w 2022 roku SpaceLife Origin zacznie szukać na niezwykłą misję pierwszych chętnych.

Autor: 
TT/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Mirror

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama