"Przestańcie szukać istot pozaziemskich, bo wywołacie chaos i wojnę na Ziemi”!

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
wt., 02/26/2019 - 17:03 -- koscielniakk

Jeden z nowo powołanych zespołów naukowo- badawczych NASA ma tylko jedno zadanie : odnaleźć istoty pozaziemskie.

 

Agencja jest pewna, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie, ale dotychczas nie była w stanie tego udowodnić. Nowy zespół odstąpi od realizowanej dotąd strategii poszukiwania planet podobnych do Ziemi, ponieważ uważa, że inne formy życia mogą funkcjonować w warunkach nie koniecznie odpowiadających ludzkim.

Niektórzy naukowcy są zdania, że za poszukiwaniem istot pozaziemskich kryją się potencjalne niebezpieczeństwa. Niemiecki socjolog prof. dr Michael Schetsche uważa na przykład, że spotkanie z „obcymi” byłoby wielkim problemem dla niektórych religii, które musiałyby jakoś wyjaśnić nową sytuację. Oprócz tego, pojawiłoby się bardzo ważne pytanie o rolę człowieka we Wszechświecie.

Badacz ostrzega przed masową paniką, jaką mógłby wywołać „pierwszy kontakt”. Jako przykład podaje przybycie Europejczyków na Antyle, które wywołało falę samobójstw wśród tubylców.

Pojawienie się sondy nieznanego pochodzenia albo istot pozaziemskich wywołałoby na Ziemi chaos, ponieważ z powodu odmienności wybuchałyby wojny wokół „artefaktów z kosmosu”. Poszukiwania pozaziemskiej technologii, która z pewnością wyprzedza naszą, również mogłyby wywołać konflikty.

Z uwagi na takie i podobne zagrożenia, socjolog poddaje pod rozwagę międzynarodowe porozumienie, którego sygnatariusze zobowiązaliby się do zaniechania wszelkich wojen, gdyby nadszedł z kosmosu jakikolwiek sygnał. Prof. Schetsche chce również wprowadzenia zakazu wysyłania w kosmos sygnałów radiowych przez pojedyncze osoby. Jednostki nie powinny bowiem mówić w imieniu całej ludzkości.

Zespół NASA dostał zadanie, ale również inni będą mieć wgląd w dane i korzystać z nich podczas prowadzenia swoich badań. W ten sposób agencja chce raz na zawsze potwierdzić, czy jesteśmy sami w kosmosie, czy nie, zdając sobie sprawę ze wszystkich niebezpieczeństw, jakie może przynieść odpowiedź na to pytanie.

 

Autor: 
M.A./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

heute.de

Dział: 

Reklama