Mycie zębów u psa: Jak sprawić, by twój pupil pokochał to znienawidzone zadanie

Reklama

czw., 08/04/2022 - 10:35 -- MagdalenaL

Mycie zębów psa może brzmieć jak trudne zadanie wymagające wymuszania i zmagania się. Możesz jednak odwrócić ten obowiązek i uczynić go przyjemnym dla ciebie i twojego pupila. Jest to doskonała okazja do spędzenia wysokiej jakości czasu i nawiązania więzi ze swoim czworonożnym przyjacielem.Przestrzeganie tych prostych sztuczek sprawi, że zabiegi higieny jamy ustnej staną się czymś, na co będziesz czekał z niecierpliwością.

Nagradzaj swojego psa na każdym etapie czyszczenia zębów

Według Daily Paws, pozytywne wzmocnienie jest niezbędne w biznesie szczotkowania zębów dla psów. Spraw, aby twój zwierzak usiadł, wyjaśnij mu, co masz zamiar zrobić, i daj mu smakołyki. Po wykonaniu szczotkowania nawet jeśli było to tylko trochę, nagrodź je ponownie, albo z pysznym smakołykiem, albo ich ulubionym zajęciem.

Znajdź smakowitą szczoteczkę do zębów i jeszcze bardziej smakowitą pastę do zębów

Produkty stomatologiczne przeznaczone dla psów są zawsze najlepsze, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach zwierząt. Obecnie można znaleźć wiele ciekawych smaków zarówno szczoteczek, jak i past do zębów, od pysznej wołowiny po delikatną wątróbkę z kurczaka. Śmiało więc wybierz ten, który twój pies kocha tak bardzo, że bez zastanowienia pozwoli ci dotknąć swoich przednich zębów.

Weź to o krok dalej i zaangażuj swojego psa w wybór smaku. Kup kilka różnych opcji i pozwól im wybrać swój ulubiony.

Bądź cierpliwy i rób to powoli

Psy wyczuwają stres, dlatego właściciel musi być zrelaksowany przed zabiegiem szczotkowania zębów, by nie przekazać lękowych wibracji pupilowi. Stres jest największym zabójcą zabawy.

Daily Paws radzi dać zwierzęciu kilka dni na oswojenie się ze szczoteczką do zębów i kolejne kilka dni na przyzwyczajenie się do zapachu pasty. Zaakceptowanie połączenia dwóch to kolejny krok. Po siedmiu do dziesięciu dniach możesz zacząć myć psu zęby.

Wybierz idealny czas dla swojego psa, a nie tylko siebie

Amerykański Związek Kynologiczny pisze, że każdy pies ma chwile, w których czuje się najbardziej zrelaksowany. I niekoniecznie jest to moment, kiedy masz 15 minut wolnego czasu. Znalezienie przedziału czasowego, w którym twój pupil czuje się najbardziej komfortowo, sprawi, że będzie on mniej niespokojny przed szczotkowaniem.

Znasz swojego psa jak nikt inny. Zastanów się nad ich codzienną rutyną, kiedy śpią, bawią się, są głodne lub otwarte na interakcję. Nie jest idealnym rozwiązaniem angażowanie się w szczotkowanie zębów, gdy zwierzę jest zbyt zmęczone lub głodne.

Spraw, by twój pies poczuł się wyjątkowy

Słowna zachęta sprawia, że psy są szczęśliwe. Według Pet MD, zwykłe uznanie twojego zwierzaka miłymi słowami jest dobrym sposobem na zainspirowanie go do kontynuowania dobrej pracy. Im bardziej jesteś hojny, tym czystsze będą ich zęby.Delikatne głaskanie twojego czworonożnego członka rodziny to dodatkowy atut. Może mają ulubione miejsce, o którym wiesz tylko ty? Wykorzystaj je! Zachowaj jednak delikatność i relaks, aby nie pobudzić nadmiernie zwierzęcia. Należy skupić się na ustach i zębach.

Zastosowanie tych prostych strategii sprawi, że twój pies nie tylko zaakceptuje rutynę szczotkowania zębów, ale także będzie się na nią cieszył. Pamiętaj, że przy odrobinie kreatywności, ty też możesz cieszyć się tym procesem.
 

Autor: 
Diana Nilsson //Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Dział: 

Reklama