W Hiszpanii zatrzymano ważnego członka włoskiej mafii za pomocą Google Maps

Reklama

ndz., 01/09/2022 - 21:52 -- MagdalenaL

Na fotografii z Google Maps można zobaczyć mężczyznę stojącego przy jednym ze sklepów, który pasuje do opisu wyglądu poszukiwanego gangstera. 

 

Jeden z liderów włoskiej mafii, który przez lata był poszukiwany, został aresztowany po tym jak zobaczono go w aplikacji Google Maps. 

61-letni Gioacchino Gammino został odnaleziony w Galapagar, miejscowości oddalonej 40 km od Madrytu, gdzie mieszkał pod imieniem Manuel.

Śledczy uważają, że zdjęcie z Google Street View przedstawiające mężczyznę podobnego do Gammino stojącego przed sklepem było kluczowe w odnalezieniu zbiega.

Gioacchino uciekł w 2002 r. z rzymskiego więzienia, a rok później został skazany na dożywocie za zabójstwo.

Był członkiem sycylijskiej mafii znanej jako Stidda, a także jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów we Włoszech.

Włoska policja podejrzewała, że Gammino może przebywać w Hiszpanii, ale to zdjęcie mężczyzny przed sklepem o nazwie El Huerto de Manu sprawiło, że wszczęto natychmiastowe dochodzenie.

Jego tożsamość została potwierdzona, kiedy policja znalazła profil na Facebooku zamkniętej już restauracji, która znajdowała się w pobliżu miejsca widzianego na Google Maps.

Na stronie opublikowane były zdjęcia Gammino w stroju szefa kuchni, został zidentyfikowany dzięki bliźnie na brodzie.

Został zatrzymany 17 grudnia, lecz dziennik włoski La Repubblica poinformował o tym dopiero w środę 5 stycznia. 

Po aresztowaniu, według nieoficjalnych źródeł, mężczyzna zapytał policję: ,,Jak mnie znaleźliście? Przecież przez 10 lat nawet nie zadzwoniliście do nikogo z mojej rodziny’’.

 

Gammino przebywa w areszcie w Hiszpanii, ale policja spodziewa się przetransportowania go do Włoch do końca lutego, poinformował Nicola Alteiro, zastępca dyrektora antymafijnej jednostki policji tego europejskiego kraju.

Autor: 
Tłumacz: Agata Guzman

Reklama