Świat bez odpadów jest możliwy

Reklama

sob., 05/25/2019 - 22:13 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dzisiaj ludzie nie wyobrażają sobie życia bez nowoczesnych opakowań, spełniających zresztą bardzo ważną rolę – umożliwiają pewne i bezpieczne korzystanie z produktu. Butelki, materiały, puszki, konserwy i tym podobne zapewniają ochronę jakości i właściwości produktu. Ale, wszyscy zaczęliśmy mieć świadomość wpływu opakowań i odpadów na środowisko naturalne. Między innymi dlatego, koncern Coca-Cola, właściciel jednej z najbardziej znanych marek na świecie, ruszył z inicjatywą pod nazwą Świat bez odpadów. Chodzi o nową strategię mającą na celu zminimalizowanie wpływu firmy na środowisko oraz ochronę środowiska.

Coca-Cola stoi przed wielkim wyzwaniem i bardzo ambitnym celem- do 2030 roku chciałaby wprowadzić recycling puszek i butelek w ilościach, w jakich są sprzedawane. Bez względu na pochodzenie, każde opakowanie dostanie nowe życie.

Żeby powiększyć skalę recyklingu, koncern planuje 50% zużycie surowców wtórnych oraz uruchomienie globalnej produkcji opakowań w 100% podlegających recyklingowi. Światowej sławy koncern- innowator chce pomóc w gromadzeniu i recyklingu butelek i puszek, by w ten sposób pomagać w partnerskim sprzątaniu naszej planety. By urzeczywistnić ambitne cele, pracownicy koncernu muszą nawiązać współpracę z lokalnymi wspólnotami, organizacjami non-profit, partnerami z branży i konsumentami. Recycling ma być łatwiejszy i bardziej dostępny.

Poczyniono starania, by poprawić lokalne systemy recyklingu. Plany firmy związane są również z Serbią, gdzie oddział Coca-Coli wprowadził liczne zmiany i wraz z partnerami zapoczątkował następujące inicjatywy :

Wspólnie z partnerami założył SEKOPAK, który jest krajowym operatorem założeń koncernu w dziedzinie skupu i recyklingu opakowań.

• W ramach kampanii znacząco podniesiono skalę recyklingu, któremu poddano 98,2% produkowanych odpadów. Udział materiałów recyklingowanych w produkcji wyniósł 8,65%.

• Zastosowano opakowania typu PlantBottle składające się z 30% materiału biodegradowalnego.

• Zmniejszono ciężar opakowań, a tym samym ilość składowanego plastiku.

Tak więc, Coca-Cola zdecydowała, że świat bez odpadów jest możliwy i już sporo zrobiła w tym kierunku.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

PR

Reklama