Tetra Pak wprowadza w Europie pierwsze papierowe słomki

Reklama

pt., 07/19/2019 - 16:14 -- Anonim (niezweryfikowany)

Międzynarodowy koncern Tetra Pak (o szwedzkich korzeniach, oferujący kompletne rozwiązania do przetwarzania i pakowania żywności płynnej i półpłynnej, od tłum. za Wikipedią), który od 1960 roku ma swój oddział również w Serbii, podał do wiadomości, że jego europejscy klienci zaczęli właśnie testować pierwsze papierowe słomki do picia.

Tym samym, Tetra została pierwszą firmą produkującą papierowe opakowania w zestawie z papierowymi słomkami, głosi oświadczenie.

Koncern potwierdził, że zamierza podać do ogólnej wiadomości i udostępnić swoje innowacje związane z papierowymi słomkami, chcąc w ten sposób podtrzymać ewentualną współpracę w zakresie ich produkcji i by znaleźć alternatywę dla plastikowych słomek jednokrotnego użytku.

"To ważny krok ku urzeczywistnieniu naszej wizji. Zamierzamy dostarczać opakowań w całości wyprodukowanych z materiału pochodzenia roślinnego, przyczyniając się tym samym do wykreowania gospodarki o obiegu zamkniętym, z niską emisją dwutlenku węgla i gazów powiązanych” powiedział Adolfo Orive, prezydent i dyrektor generalny koncernu.

Innowacje domeną publiczną

Tetra Pak zdecydowała się nie zastrzegać swoich patentów na usprawnienia techniczne sprzętu i materiałów. Zamiast tego, koncern podzieli się swoimi innowacjami z opinią publiczną.

Nowe słomki papierowe wyprodukowane są z papieru certyfikowanego (FSC) i mogą być poddawane recyklingowi razem z resztą opakowania.

Najpierw słomki będą dostępne tylko przy małych opakowaniach kartonowych, najczęściej wykorzystywanych do pakowania produktów mlecznych i soków dla dzieci : Tetra Brik® Aseptic 200 Base i Tetra Brik® Aseptic 200 Base Crystal.

Póki co, liczba testowanych słomek będzie ograniczona. Ich ilość na rynku będzie rosła wraz ze stopniowym zwiększaniem mocy produkcyjnych w portugalskiej fabryce w Lizbonie.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Reklama