Google: usługa pomiaru emisji szkodliwych gazów

Reklama

pon., 10/14/2019 - 16:42 -- Anonim (niezweryfikowany)

Usługa, wprowadzona przez Google w Stanach Zjednoczonych, mająca na celu pomoc amerykańskim miastom w uporaniu się z emisją szkodliwych gazów, jest już dostępna w Europie.

Jak podaje BBC, narzędzie łączy na Google Map dane o ruchu drogowym i wszelkich pracach z udostępnionymi danymi na temat emisji gazów cieplarnianych.

Podobną usługę już wkrótce Google zaproponuje władzom Coventry, Birmingham, Manchesteru, Dublina i Kopenhagi.

Podejmowanie działań

W nadchodzących tygodniach dołączą kolejne miasta i kontynenty, które zgłosiły się do usługi poprzez formularz on- line.

Narzędzie ma pomóc chętnym miastom w kwestii środków umożliwiających zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Chodzi na przykład o budowę ścieżek rowerowych lub montaż paneli solarnych na dachach.

W podobnym projekcie, Google Street View umożliwia samochodom pomiar poziomu zanieczyszczenia powietrza podczas przejazdu przez miasta takie jak Londyn czy Kopenhaga.

"Wierzymy, że pomoże to władzom miejskim w monitoringu bieżącej sytuacji i analizie postępu w działaniach zmierzających do ochrony środowiska”, powiedziała dyrektor wykonawcza międzynarodowej organizacji „Burmistrzowie dla Klimatu”.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Reklama