Facebook zwiększa ochronę prywatności

Reklama

ndz., 03/10/2019 - 19:11 -- Anonim (niezweryfikowany)

Jak donoszą agencje, Mark Zuckerberg obiecał, że jednym posunięciem strategicznym zmieni Facebook w platformę chroniącą prywatne życie swoich użytkowników, skoncentrowaną na zachowaniu tajemnicy.

Facebook musi stać się ujednoliconą siecią skoncentrowaną na wymianie prywatnych informacji (w odróżnieniu od publikacji postów, które mogą być czytane przez dużą liczbę osób) i na formie typu „relacje“, które znikają po 24 godzinach.

„Kiedy myślę o przyszłości internetu jestem pewien, że platforma służąca wzajemnej komunikacji, nakierowana na prywatność, stanie się ważniejsza od istniejących już platform otwartych”, ocenił Zuckerberg i zdradził, w jaki sposób zamierza umożliwić bezpieczne płatności online.

„Taka zmiana wpisuje się w nowe gusta użytkowników. Już teraz widać, że prywatne informacje, 'relacje' i małe grupy stają się najbardziej popularnymi formami komunikacji online”, powiedział.

Łączenie aplikacji

Dyrektor wykonawczy Facebooka zamierza połączyć sieć z jej aplikacjami typu Messenger, Instagram i WhatsApp.

W przyszłości możliwa będzie bezpośrednia wymiana informacji poprzez sieci szyfrujące dane, co dzisiaj możliwe jest tylko na WhatsApp.

„Chociaż chwilowo, jeśli chodzi o ochronę prywatności, nie zajmujemy wysokiej pozycji, rozwiniemy usługi, których ludzie sobie życzą”, obiecał Zuckerberg.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Reklama