Ile wiesz o energii odnawialnej?

Reklama

pt., 03/26/2021 - 17:40 -- MagdalenaL

Nowe technologie energetyczne to jedna z wielkich nadziei w walce ze zmianami klimatycznymi. Teraz, gdy są bardzo modne, proponujemy Ci wyzwanie:Na ile pytań w tym tekście jesteś w stanie odpowiedzieć poprawnie?  

Energia odnawialna zwana również energią alternatywną odnosi się do energii, które wykorzystuje zasoby naturalne lub procesy, które są naturalnie uzupełniane: są to zasoby zachodzące w naturze takie jak światło sloneczne, wiatr, fale i ciepło geotermalne. 

Kiedy słyszymy o odnawialnych źródłach energii, ktore obejmują energię słoneczną, wiatrową, wodną lub geotermalną i chociaż są one ważne dla naszego życia to są mało istotne na dużą skalę. Na szczęście energia odnawialna spowodowała nie tylko radykalną zmianę w naszym świecie w kontekście ochrony naszego środowiska naturalnego, ale także ustanowiła nowe gałęzie przemysłu. Nowe gałęzie przemysłu czynią nasze życie lepszym oraz dają także nowe miejsca pracy. 

Na przykład energia odnawialna daje pięć razy więcej miejsc pracy niż paliwa kopalne zgodnie z analizą Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, która wykazała, że w całym kraju miejsca pracy związane z czystą energią przewyższają liczbę miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości analizując miejsca pracy w sektorze odnawialnej energii z węglem i gazem dochodzi się do wniosku, że sektor energii odnawialnej stworzył dokładnie to o czym była mowa wcześniej: 5 miejsc pracy na każde stanowisko w przemyśle paliw kopalnych.

 Od pewnego czasu wszyscy skłaniają się ku odnawialnym źródłom energii, ponieważ mają one wiele zalet, w tym niskie zanieczyszczenie środowiska, tworzenie miejsc pracy, przystępność cenową i wydajność. Krótko mówiąc ich wykorzystanie wynikało z potrzeby zmniejszenia ich zależności od paliw kopalnych, które przez długi czas od początku XXI wieku były wykorzystywane w energetyce i do użytku domowego. Jednak o znacznym wpływie na środowisko, takim jak degradacja i zanieczyszczenie oraz ocieplenie globalnej planety. Możemy podzielić energie odnawialne w następujący sposób: energia słoneczna, energia wiatru, energia wodna i biomasa (biopaliwa).  

 

Autor: 
tłum: Karolina Pietrzak
Dział: 

Reklama