Ekspert ujawnił zasady dezynfekcji smartfona

Reklama

śr., 11/18/2020 - 19:53 -- MagdalenaL

Zastępca dyrektora Instytutu innowacyjnych technologii Uniwersytetu „Synergy” Anton Awerin ujawnił agencji „Prime” Zasady dezynfekcji smartfona.

Zdaniem eksperta nie można czyścić telefonu alkoholem etylowym, podobnie jak nadtlenkiem wodoru, ponieważ mogą one uszkodzić oleofobową powłokę ekranu. Do czyszczenia smartfona najlepiej nadaje się alkohol izopropylowy. „Łatwo go kupić w postaci chusteczek lub sprayu” – wyjaśnił.

Idealne stężenie alkoholu do czyszczenia telefonu wynosi 70-80 procent. Czystszy roztwór wyparowuje szybciej, a dla dobrego efektu roztwór środka dezynfekującego musi pozostać na powierzchni przez co najmniej minutę - dodał specjalista.

Do dezynfekcji smartfona nadają się również specjalne pudełka do czyszczenia małych przedmiotów. Pudełka naświetlają ultrafioletem i innymi promieniami, które rozszczepiają DNA mikroorganizmów nie powodując żadnych uszkodzeń przedmiotom. Lepiej jednak umieścić w nim wyłączony telefon.

W październiku redaktor portalu o gadżetach i technologiach DGL.ru Ludmiła Murzina określiła sposób oczyszczana telefonu z koronawirusa. Podkreśliła, że należy je czyścić tak samo, jak ręce, czyli regularnie lub dezynfekować odpowiednimi środkami. Zauważyła, że modele flagowe wiodących marek, które posiadają wysoki stopień wodoszczelności można nawet myć pod bieżącą wodą.

Autor: 
Tłum. Michał Wójtowicz
Dział: 

Reklama