Isaac Newton przewidział datę końca świata

Reklama

wt., 10/15/2019 - 17:59 -- Anonim (niezweryfikowany)

Sir Isaac Newton, jeden z najbardziej znanych naukowców, ponad 300 lat temu przewidział datę końca świata i jeśli się nie mylił, ludzkości nie zostało zbyt wiele czasu.

Newton jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych naukowców wszech czasów.

Jego dzieło "Matematyczne zasady filozofii naturalnej”, opublikowane w 1687 roku, stało się podstawą mechaniki klasycznej i prawa powszechnej grawitacji, o których się mówi, że były zainspirowane jabłkiem spadającym z drzewa (według legendy uważa się, że gdy Newton siedział pod jabłonią, spadające jabłko uświadomiło mu, że być może ruchy ciał niebieskich spowodowane są tą samą siłą, co spadające przed chwilą jabłko, od tłum., za prostafizyka.cO.pl).

Newtonowi bliska była zarówno nauka, jak i religia.

Z dokumentów znalezionych w 1969 r. w domu hrabiego Portsmouth wynika, że fizyk wierzył w nadejście apokalipsy dokładnie 1.260 lat od dnia założenia Cesarstwa Rzymskiego.

Z listu z 1704 r., pokazanego w 2007 r. na Uniwersytecie w Jerozolimie wynika, że obliczając datę końca świata, Newton korzystał z Księgi Daniela, będącej częścią Biblii.

Spostrzeżenia wybitnego Anglika odkrywają głębię strony duchowej zdeklarowanego racjonalisty, za jakiego się uważał.

Z dokumentów wynika, że Newton w oparciu o Biblię przewidywał koniec znanego nam świata na 2060 rok. Uczony powiedział podobno : "Być może koniec świata nadejdzie później, ale nie widzę powodu, żeby nie stało to się wcześniej”.

Nie wiadomo, w jaki sposób Newton doszedł do tak dokładnej daty.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dział: 

Reklama