"Wiele twierdzeń nie ma sensu: mówi Zuckerberg

Reklama

pt., 10/08/2021 - 13:35 -- MagdalenaL

Szef portalu społecznościowego Facebook Mark Zuckerberg, odrzucił zarzuty byłej pracownicy firmy Frances Haugen, która podzieliła się z dziennikarzami niepubliczną stroną pracy firmy.

Zuckerberg udostępnił tekst listu na FB, który napisał do pracowników firmy.

«Jestem pewien, że wielu z was uznało niedawne relacje za trudne do odczytania, ponieważ po prostu nie odzwierciedlają one firmy, którą znamy. Trudno znaleźć relacje, które fałszywie przedstawiają naszą pracę i nasze motywy. Myślę, że na najbardziej podstawowym poziomie większość z nas po prostu nie rozpoznaje fałszywego obrazu firmy, która jest malowana»,- napisał on.

Szef Facebooka zapewnia, że ​​firma „bardzo dba” o bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Mówi, że „wiele twierdzeń nie mają sensu”.

«Gdybyśmy nie dbali o walkę ze szkodliwymi treściami, to dlaczego mielibyśmy zatrudniać o wiele więcej osób zajmujących się tym tematem niż jakakolwiek inna firma w naszej przestrzeni?», - dodaje Zuckerberg.

Zauważył również, że zarzuty opierały się na ideii, że Facebook przedkłada zysk nad bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Mówi, że to „po prostu nieprawda”.

«Zarabiamy na reklamach, a reklamodawcy nieustannie mówią nam, że nie chcą, aby ich reklamy były umieszczane obok szkodliwych lub wściekłych treści. I nie znam żadnej firmy technologicznej, która zajęłaby się tworzeniem produktów, które które wywołałyby gniew lub depresję u ludzi»,  – zapewnił Zuckerberg.

 

Autor: 
Autor: Viktoriya Kolomiyec; tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 

Reklama