Znane akwarium doczekało się młodych smoków morskich

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
wt., 02/18/2020 - 13:02 -- koscielniakk

Naukowcom z Uniwersytetu Kalifornijskiego udało się w słynnym Birch Aquarium w San Diego wyhodować parę rzadkich morskich smoków. Birch należy do nielicznych akwariów na świecie zajmujących się rozmnażaniem tego rodzaju zwierząt morskich.

Jak mówi dyrektor akwarium Jeniffer Nero Moffatt, dwu i półcentymetrowe maluchy wydają się być zdrowe. Zjadły już swój pierwszy posiłek w postaci kawałków krewetki.

- To dla naszego akwarium, zespołu oraz programu hodowli koników i smoków morskich wyjątkowe wydarzenie.

- Morskie smoki należą do bardzo delikatnych zwierząt. Podczas hodowli i rozmnażania wymagają sporo uwagi. Badamy je od ponad 25 lat i jesteśmy przeszczęśliwi, że udało się nam zrobić kolejny krok w ochronie tych wrażliwych zwierząt, powiedziała dyrektor Nero Moffatt.

Jak donosi Jutarnji list, akwarium Birch już od jakiegoś czasu z powodzeniem prowadzi program hodowli morskich koników. Teraz próbuje swoich sił w hodowli pochodzących z Australii morskich smoków.

- W przypadku smoków morskich, krycie jest aktem bardzo złożonym. Partnerzy zwracają się do siebie `nosami` ciągnąc za sobą wir wody, wyjaśnia zespół akwarium.

- Ten taniec jest bardzo istotny dla skutecznego `wyrzucenia` jajeczek z samicy do woreczka brzusznego samca, gdzie zostaną zapłodnione. Samica ogranicza się wyłącznie do dostarczenia jajeczek. To samiec jest prawdziwa `matką` dla maluchów, które przyjdą na świat.

Jeśli krycie przebiegło pomyślnie, młode wylęgną się po sześciu tygodniach.

Póki co, nie można zobaczyć małych smoków, ponieważ zespół akwarium rozpoczął czyszczenie ich stanowisk.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

J.M.M

Dział: 

Reklama