Ekologiczny dom

Reklama

Zdjęcie: 

Kilka porad, jak oszczędzać ciepło

ndz., 01/10/2016 - 10:10 -- Administrator
Rozpoczyna się okres, kiedy podkręcamy kaloryfery w domach i zużywamy więcej energii cieplnej. Wykorzystujemy i często, niestety, marnujemy. Co zatem zrobić, aby było nam ciepło, aby nie przegrzewać i nie przepłacać? Poniżej kilka praktycznych porad. Reguluj temperaturę w pokojach. Ogranicz ogrzewanie mieszkania do minimum w czasie urlopu, wyjazdu na weekend.

Dom pasywny

ndz., 01/10/2016 - 09:49 -- Administrator
Budownictwo pasywne to wciąż system, do którego Polacy podchodzą z dużą rezerwą. Może to wynikać między innymi z niepełnej wiedzy w tym zakresie. Co bowiem oznacza budowanie pasywne? Co wyróżnia budynki stawiane w tym systemie? Jakie realne korzyści przynoszą właścicielom?

Ściany prefabrykowane – są szybkie w montażu i oszczędzają energię

ndz., 01/10/2016 - 09:47 -- Administrator
Ściany są bardzo ważne w konstrukcji całego budynku. Ściany prefabrykowane są znacznie cieńsze i lżejsze niż tradycyjne ściany murowane. Dzięki temu pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń w domu, znacznie lepiej trzymają ciepło, co obniża koszty związane ze zużyciem energii, zwłaszcza w zimie. Są także łatwe i szybkie w montażu, a więc budowa domu trwa dużo krócej.

Czy warto zainwestować w rekuperator?

ndz., 01/10/2016 - 09:46 -- Administrator
Czy warto zainwestować w system rekuperacji? Instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła jest jedną z nielicznych, która się zwraca i to w krótkim czasie. – przekonują eksperci. Co to jest i do czego służy rekuperator? Rekuperator pozwala na maksymalne wykorzystanie ciepła oddawanego na zewnątrz budynku przez istniejącą wentylację.

Reklama

Subskrybuj RSS - Ekologiczny dom