Zagubione miasto gigantów?

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
ndz., 04/21/2019 - 21:32 -- koscielniakk

Odkrycie w Ekwadorze “zagubionego miasta gigantów” to jedno z najważniejszych archeologicznych wydarzeń XXI wieku. Stare legendy mówią o czasach, gdy po odległych terenach Ekwadoru chodziły niewiarygodne gigantyczne stwory, które stworzyły ogromne megalityczne miasta pochłonięte przez naturę tysiące lat później.

Według legend, olbrzymy stworzyły megalityczne obiekty, a odkryte niedawno starożytne miasto jest jednym z wielu na tym terenie. By odnaleźć zagubione miasto gigantów, grupa badaczy zaprzyjaźniła się z lokalną społecznością głęboko wierzącą, że takie starożytne miasto naprawdę istniało.

Gdy naukowcy przybyli do miasta gigantów, odkryli tam szereg megalitycznych struktur, z których największa była wysoka i szeroka na 80 m.

Masywna piramidalna konstrukcja, wykonana z ogromnych kamiennych głazów, ma masę co najmniej 2 ton. Na jej czubku znajduje się płaski, wyszlifowany kamień służący prawdopodobnie jako podstawek podczas uroczystości składania ofiar.

- Wygląda jak wykafelkowana ściana, starożytna ulica lub plaża pod kątem 60 stopni, jak dach potężnej struktury, mówi francusko- amerykański archeolog Benoa Davernil. Duże kamienie są idealnie dopasowane, mają ostre krawędzie i wydaje się, że zostały ukształtowane przez człowieka.

Według naukowców, którzy odkryli zagadkową, gigantyczną piramidę, całą strukturę najprawdopodobniej pokrywały wodorosty. Widoczne głazy ujawniły grubą warstwę nieprzepuszczalnego materiału spajającego kamienie. Wielu uważa, że ten tajemniczy materiał to rodzaj „betonu” wykorzystywanego w Ameryce Środkowej.

Struktury odnalezione w mieście gigantów nie były jednak najbardziej spektakularnym odkryciem. Zdaniem archeologów, najważniejsze są ogromne i dziwne narzędzia. Już same ich rozmiary świadczą o tym, że nie służyły zwykłemu człowiekowi. Według pisarza i badacza, członka zespołu, który znalazł miasto gigantów- Bruce`a Fentona, to ostateczny dowód na to, że w przeszłości Ziemię zamieszkiwali giganci.

Inni naukowcy uważają jednak, że gigantyczne miasto nie istnieje. W 2013 roku ekwadorskie ministerstwo kultury wysłało tam swoich przedstawicieli, by przeprowadzili dodatkowe badania, a ci uznali, że piramida jest niczym innym, jak tylko naturalną formacją.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Dnevno.hr

Dział: 

Reklama