CZY BĘDZIEMY ŻYĆ 500% DŁUŻEJ

Reklama

sob., 01/11/2020 - 13:36 -- zzz

Naukowcy z MDI Biological Laboratory , we współpracy z naukowcami z Buck Institute for Research on Aging w Novato w Kalifornii i Nanjing University w Chinach, zidentyfikowali synergiczne ścieżki komórkowe dla długowieczności, które pięciokrotnie zwiększają żywotność w C. elegans , robak nicieni wykorzystywany jako model w badaniach nad starzeniem się.

 

Odkrycie mechanizmów komórkowych może otworzyć drzwi do bardziej skutecznych terapii przeciwstarzeniowych

Według jednego z naukowców wydłużenie życia byłoby równoznaczne z życiem człowieka przez 400 lub 500 lat.

Badanie opiera się na odkryciu dwóch głównych ścieżek rządzących starzeniem się w C. elegans , który jest popularnym modelem w badaniach nad starzeniem się, ponieważ dzieli wiele genów z ludźmi i ponieważ jego krótka żywotność wynosząca zaledwie trzy do czterech tygodni pozwala naukowcom na szybką ocenę skutki interwencji genetycznych i środowiskowych w celu przedłużenia zdrowego życia.

Ponieważ te ścieżki są „zachowane”, co oznacza, że ​​zostały przekazane ludziom poprzez ewolucję, były przedmiotem intensywnych badań. Obecnie opracowywanych jest szereg leków przedłużających zdrowy okres życia poprzez zmianę tych ścieżek. Odkrycie efektu synergicznego otwiera drzwi do jeszcze bardziej skutecznych terapii przeciwstarzeniowych.

Nowe badania wykorzystują podwójnego mutanta, w którym sygnalizacja insulinowa (IIS) i szlaki TOR zostały genetycznie zmienione. Ponieważ zmiana szlaków IIS daje 100-procentowy wzrost długości życia, a zmiana szlaku TOR daje 30-procentowy wzrost, oczekuje się, że podwójny mutant będzie żył 130 procent dłużej. Zamiast tego jego żywotność wzrosła o 500 procent.

„Pomimo odkrycia w C. elegans szlaków komórkowych rządzących starzeniem się, nie było jasne, w jaki sposób te szlaki oddziałują”, powiedział Hermann Haller, MD , prezes MDI Biological Laboratory. „Pomagając scharakteryzować te interakcje, nasi naukowcy torują drogę tak bardzo potrzebnym terapiom, aby wydłużyć zdrowy okres życia szybko rosnącej populacji”.

Wyjaśnienie mechanizmów komórkowych kontrolujących reakcję synergistyczną jest przedmiotem niedawnego artykułu w czasopiśmie internetowym Cell Reports zatytułowanym „Regulacja translacji nieautonomicznej mitochondrialnej odpowiedzi na stres sprzyja długowieczności”. Autorami są dr Jarod A. Rollins. oraz Aric N. Rogers, Ph.D. , z MDI Biological Laboratory.

„Rozszerzenie synergiczne jest naprawdę dzikie” - powiedział Rollins, który jest głównym autorem dr Jianfenga Lan z Uniwersytetu Nanjing. „Efekt to nie jeden plus jeden równa się dwa, to jeden plus jeden równa się pięć. Nasze ustalenia pokazują, że nic w naturze nie istnieje w próżni; w celu opracowania najbardziej skutecznych metod leczenia przeciwstarzeniowego musimy przyjrzeć się sieciom długowieczności, a nie poszczególnym ścieżkom. ”

Odkrycie synergistycznej interakcji może doprowadzić do zastosowania terapii skojarzonych, z których każda wpływa na inną ścieżkę, w celu przedłużenia zdrowego życia człowieka w taki sam sposób, jak terapie skojarzone są stosowane w leczeniu raka i HIV , dr Pankaj Kapahi. , z Buck Institute, powiedział. Kapahi jest korespondentem artykułu z Rogers i doktorem Di Chen z Nanjing University.

Synergiczna interakcja może również wyjaśniać, dlaczego naukowcy nie byli w stanie zidentyfikować pojedynczego genu odpowiedzialnego za zdolność niektórych osób do życia w nadzwyczajnym wieku, wolnym od poważnych chorób związanych z wiekiem, na krótko przed ich śmiercią.

Artykuł koncentruje się na tym, jak długowieczność jest regulowana w mitochondriach , czyli organellach w komórce odpowiedzialnych za homeostazę energetyczną. W ciągu ostatniej dekady gromadzenie dowodów sugerowało związek przyczynowy między rozregulowaniem mitochondriów a starzeniem się. Powiedział, że przyszłe badania Rollinsa skoncentrują się na dalszym wyjaśnieniu roli mitochondriów w starzeniu się.

Badanie zostało przeprowadzone w MDI Biological Laboratory i Nanjing University przy użyciu informacji od podwójnych mutantów opracowanych przez Kapahi. Prace Rollinsa i Rogersa były wspierane przez National Institutes of Health (AG056743), Morris Scientific Discovery Fund oraz National Institute of General Medical Sciences (P20GM103423 i P20GM104318).

O laboratorium biologicznym MDI 

Naszym celem jest poprawa zdrowia i zdrowia ludzi poprzez odkrywanie podstawowych mechanizmów naprawy, starzenia się i regeneracji tkanek, przekładanie naszych odkryć z korzyścią dla społeczeństwa i rozwój następnej generacji liderów naukowych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź  mdibl.org .

Autor: 
zzz
Źródło: 

mdibl.org

Reklama