Google: Negatywne następstwa sztucznej inteligencji

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
czw., 01/23/2020 - 17:49 -- koscielniakk

Dyrektor wykonawczy Google Sundar Pichai zaapelował do społeczności europejskich o zrównoważone podejście do kwestii sztucznej inteligencji. Powiedział, że technologia ta przynosi zarówno korzyści, jak i „negatywne następstwa”.

Komentarze Pichaia pojawiły się w chwili, gdy prawodawcy i władze myślą o ograniczeniach co do sposobu, w jaki korzysta się dziś ze sztucznej inteligencji.

"Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że należy uregulować kwestię SI. Problemem jest jednak sposób, w jaki należałoby do tego podejść” powiedział Pichai w brukselskim Centrum Badawczym.

Ujednolicone przepisy międzynarodowe

Pichai podkreślił ważną rolę władz i poinformował, że UE oraz Stany Zjednoczone już wkrótce rozpoczną współpracę w kwestii regulacji i z pewnością dojdzie do „międzynarodowego ujednolicenia " przepisów, chociaż sam nie dał żadnych konkretnych propozycji.

Komentarze dyrektora Google sugerują prawdopodobną, szeroko zakrojoną akcję EU w walce z SI.

UE była kiedyś jednym z bardziej energicznych podmiotów chcących uregulować sprawę wielkich firm technologicznych i to podejście podchwyciły teraz Stany Zjednoczone badając dominację wielkich koncernów typu Google, Facebook i Amazon.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Reklama