USA/koronawirus : Wydano zgodę na Plaquenil

Reklama

Obrazek użytkownika koscielniakk
wt., 03/31/2020 - 13:38 -- koscielniakk

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała zgodę na wykorzystanie w szpitalach Plaquenilu oraz zawierającego chlorochinę Arechinu.

FDA dała lekarzom zielone światło na przepisywanie leków, w razie potrzeby, młodzieży i dorosłym hospitalizowanym z powodu COVID-19. 

Jak donosi AFP, inne państwa prowadzą intensywne badania kliniczne w kierunku działania Plaquenilu. Dotychczasowe badania przeprowadzone na małej grupie pacjentów wykazały, że lek może być skuteczny w przypadku koronawirusa.

Prezydent Donald Trump zaaprobował Plaquenil 24 marca. "Jest szansa, że lek pomoże w walce z COVID-19", powiedział nazywając specyfik "Darem Bożym".

Kontrowersyjny francuski lekarz Didier Raoult, dyrektor IHU Mediterranee Infectiona u Marseilleu, popiera wykorzystanie chlorochiny w leczeniu KOVID-19.

Nie przyjmujcie leków na własną rękę

Inni lekarze ostrzegają, że badanie przeprowadzono na zbyt małej grupie pacjentów, nie działając w zgodzie ze złotymi standardami badań klinicznych. Między innymi nie wzięto pod uwagę grupy, której zwykle podaje się placebo.

Amerykańskie Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed kupowaniem i przyjmowaniem leku na własną rękę.

Pewien mieszkaniec Arizony zmarł po przyjęciu fosforanu chlorochiny używanego do dezynfekcji akwarium.

Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) i Agencja Zaawansowanych Badań Biomedycznych ds. Rozwoju (BARDA) pracują na próbach klinicznych.

Już wkrótce w Nowym Jorku powinny rozpocząć się badania nad kombinacją chydroksychlorochiny i antybiotyku pod nazwą Azithromycin.

Z danych Johns Hopkins University wynika, że w Stanach Zjednoczonych odnotowano już 140.000 przypadków zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 i 2.489 zgonów (dane ciągle się zmieniają, od tłum.).

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Reklama