Podrabianie AirPods, jak daleko można się posunąć?

Reklama

wt., 09/29/2020 - 16:31 -- MagdalenaL

Kiedy 2000 zestawów słuchawkowych OnePlus Bluetooth wjechało do Stanów Zjednoczonych, amerykańskie służby celne błędnie uznały, że są to fałszywe AirPods, natychmiast zajęły towary i ogłosiły konfiskatę fałszywych AirPods.

Gdy prawda stała się jasna, niektóre media użyły terminu „chwalenie się”, aby opisać chęć amerykańskich służb celnych do wykazania się zasługami.

Wyśmiewając pracę amerykańskich służb celnych za niepoważność, musimy również zastanowić się nad faktem, że chiński przemysł wytwórczy, który nie przewodził trendowi branży słuchawek TWS (True Wireless Stereo) Bluetooth, został naznaczony wysoką imitacją AirPods.

„Połóż kopię AirPods przed dyrektorem generalnym Apple, może on nie być w stanie stwierdzić autentyczności”. Kopia sprzedawcy AirPods powiedziała „z dumą”.

Prawie fałszywe AirPods są jednak ich podróbką, za jaką cenę?

Znakomite zdjęcia, starannie edytowane filmy, atrakcyjne ceny i żywe opinie użytkowników. Powyższa kopia informacji o drenażu AirPods jest w zasadzie widoczna na niektórych platformach społecznościowych.

Nie wątp, to jest wysokiej jakości AirPods Pro firmy Huaqiangbei

Producenci Shanzhai AirPods na ogół współpracują z małymi i średnimi liderami opinii i „trąbkami”, które wychowali, aby ujawniać informacje o drenażu. „Po długim czasie w Huaqiangbei wygrałem 160 na zakładzie o autentyczność” i „Przyjaciele prawie nie zauważyli różnicy”, „Potrafią sprawdzić numer seryjny” itd. To powszechnie stosowane techniki mowy drenażowej, które są naprawdę kuszące dla osób, które są chciwe, ale nieśmiałe w  AirPods.

Jako naśladowcy, występują problemy prawne zarówno w zachowaniu sprzedaży, jak i samych przedmiotach. Wydaje się, że powinny być bardziej skromne, ale uważają, że ich własne produkty są właściwym wyborem. Koszt materiałów to tylko ponad 100 juanów. Tysiące AirPods to po prostu podatek IQ. ” Skoncentrowali się również na pokazaniu trzech słów „ Huaqiangbei ”, wierząc, że te trzy słowa są symbolem wysokich umiejętności wytwarzania imitacji i poziomu

Ale pytanie brzmi, gdyby AirPods się nie pojawiły, dlaczego naśladowcy nie mogliby tworzyć AirPods i przewodzić w branży? Czy to tylko kwestia kosztu ponad 100 juanów?

AirPods o wysokiej imitacji malowanej skóry

„Niedawno usłyszałem od znajomego, że istnieje partia mocno naśladowanych AirPods Pro, które sprzedają się za 599 juanów, czyli trochę drożej niż 200 juanów w Huaqiangbei, ale myślę, że to i tak jest drogie”.

Te uwagi zostały dokonane przez cyfrowego blogera z certyfikatem V. Jaki jest powód, dla którego powiedział, że jest drogi?

Wysoka imitacja, taka, która imituje szpik kostny. (Poniższe zdjęcia porównawcze pochodzą z jego sieci audio)

Czy nie patrząc na tekst, można stwierdzić, która strona jest oryginalna, a która fałszywa?

Na zdjęciu nie ma prawie żadnej różnicy między 599 Yuan Shanzhai AirPods Pro a oryginalnym.

Wcześniej Aifaner porównywał również fałszywe AirPods z oryginalnymi. Trudno jest odróżnić prawdziwe od fałszywych bez patrzenia na szczegóły.

Wysoka imitacja po lewej stronie nie ma prawdziwego prawa do płynnego otwierania pokrywy
Wskaźnik zasilania fałszywych słuchawek AirPods jest zbyt jasny, a światło nie jest miękkie
Kolor metalowej siatki głośnika z przodu AirPods naśladującego jest ciemny, a kontur głośnika w metalowej siatce nie jest wyraźnie widoczny
Niewłaściwy nadruk na okładce pudełka na słuchawki i wydrukowany napis „China Huaqiang Company”

Po obejrzeniu tych zdjęć nie mogę przestać myśleć o „Malowanej skórze” , która oryginalnie pojawia się w „Dziwnych opowieściach” Liao Zhai. Potwory i duchy nakładają na siebie skórę pięknej kobiety, aby przyciągnąć ludzi, którzy nie znają prawdy. Wygląda na to, że piękno jest zbyt piękne, aby odwrócić czujące istoty, ale w rzeczywistości ich piękno na zawsze spoczywa na prawdziwym pięknie… Przecież piękna nie ma, więc skąd się bierze piękna skóra?

Kopiuj do „Core”

Ktoś mógłby powiedzieć, że kiedy AirPods łączy się z iPhonem, pojawia się wyjątkowa animacja pop-up, której nie można naśladować.

Nie, te odpływy powiedzą ci dumnym tonem: „Technologia Huaqiangbei jest poza twoją wyobraźnią. Najsilniejszy chip Apple został złamany, a wyskakujące okienko jest naprawione”!

Skopiowane AirPods również mogą się pojawić

To stara technologia. Złamaliśmy W1 dawno temu.” Osoba, która sprzedaje naśladowcze AirPods, powiedziała Ai Fanerowi w WeChat: „Otwieranie ma takie samo wyskakujące okienko, jak oryginalne, oraz wyświetlacz baterii."

Jednak sprzedawca powiedział również, że Apple zablokował pękanie luk poprzez aktualizacje systemu: „To już nie działa. Apple nauczył się wszystkiego, co najlepsze i nie ma już dla nas sposobu”.

Kiedy zapytaliśmy o techniczne zasady pękania, szybko zauważyliśmy znajomy „czerwony wykrzyknik”.

Skopiowane AirPods po lewej stronie i oryginalne AirPods po prawej

Aby wyjaśnić zasadę, skontaktowaliśmy się z kilkunastoma osobami, które sprzedawały fałszywe AirPods, lecz wszystkie próby kontaktu zostały odrzucone bez wyjątku. Kiedy nie mieliśmy nadziei, dowiedzieliśmy się z innych źródeł, że kolega z klasy pracował w niepełnym wymiarze godzin w Huaqiangbei. Wyraził swoje prawo, jak złamać wyskakujące okienko fałszywych słuchawek AirPods.:

„Nie jest jasne, jak go złamać. Wiem tylko, że to chip. W podróbce (AirPods) jest kilka chipów. Chip może oszukać iPhone'a i sprawić, że iPhone pojawi się w proponowanych urządzeniach. Słyszałem, że teraz chip został zaktualizowany. Możesz otworzyć okno i zmienić numer seryjny.  Lub zmienić nazwę (wyświetlaną przez zestaw słuchawkowy naśladowcy w telefonie iPhone) ”.

Zdjęcia dostarczone przez rozmówców

Mówiąc o szczegółach na temat naśladowcy AirPods, ten kolega z klasy powiedział, że istnieje trend, który sprawia, że czuje się bardzo absurdalnie: „(Osoba), która to robi, czuje się bardzo wspaniale. Kto może najszybciej złamać rzeczy Apple, ludzie w branży poczują, że ta fabryka Lub (ci) ludzie są bardzo potężni i zwykle gardzą Apple, jeśli go złamają, ito myślą, że Apple jest właśnie takie. Nie jest dobrze śmiać się z firmy tak potężnej jak Apple ”.

Geniusz także boi się „dołka”

Niedawno słuchawki AirPods Pro, których używałem przez około rok, brzęczały, więc wziąłem swój kupon AppleCare+ i poszedłem do sklepu Guangzhou Zhujiang New Town po nowy.

Urzędnik najpierw wziął moje słuchawki na kilka minut testów, następnie starannie zapakował je w pudełka o różnych rozmiarach, a na koniec dał mi nowe AirPods Pro. Byłem zaciekawiony, więc spytałem urzędnika, dlaczego zapieczętował stare słuchawki.

Urzędnik powiedział: „Są dwa powody, jeden to proces wymiany jeden do jednego, aby uniemożliwić komuś wyjęcie starych słuchawek AirPod i ich odsprzedaż, a drugi to fakt, że ktoś zabrał kopię (AirPods) do punktu autoryzacji, niektóre z nich były zbyt prawdziwe i byliśmy zdezorientowani. Teraz, gdy punkt autoryzacji stał się bardziej rygorystyczny, należy je zwrócić do fabryki w celu przetestowania. My (oficjalny sklep) musimy zwrócić je do fabryki w celu przetestowania.”

Kiedy otrzymałem tę odpowiedź, byłem trochę zaskoczony, że naśladowca AirPods może okłamać oficjalny kanał posprzedażowy Apple. Urzędnik powiedział, że walczą z naśladowcami.

Kiedy pojawiły się AirPods (pierwsza generacja), czuliśmy, że tak wyrafinowanej rzeczy nie da się imitować. Wystarczyło spojrzeć na kształt i numer seryjny. Później, gdy odkryliśmy, że istnieją na rynku podróbki, zdziwiłem się i zacząłem być bardziej czujny. "

Skoro o tym mowa, urzędnik był trochę bezradny: „Mamy nadzieję, że nasi klienci darzą nas zaufaniem, a my zapewniamy najwyższą jakość obsługi. Jeśli pojawią się sporadyczne problemy z naszymi produktami, wymienimy je na nowe, jeśli będą spełniały wymagania. Dla nowych produktów procedury staną się bardziej skomplikowane, a ci, którzy będą przestrzegać zasad, będą musieli ponieść ten dodatkowy koszt ”.

Prawdziwe nie może być fałszywe, fałszywe nie może być prawdziwe

Czy Chiny nie mogą w takim razie produkować AirPods?

Huaqiangbei mówi nam, że jednak mogą.

Niestety marka, która stworzyła AirPods i przepisała całą branżę, nie jest chińską firmą.

W oczach naśladowców AirPods to nic innego jak chip plus masa materiałów „kosztujących sto juanów”.

Zadajmy sobie więc pytanie, czy brakuje nam stu juanów?

To czego nam brakuje, to postawy, determinacji i siły, która może przewodzić branży kosztem ponad 100 juanów.

AirPods Pro o wysokiej imitacji

Za kosztami materiałów o wartości tych stu dolarów stoi szereg prac, takich jak ogromna ilość inwestycji kapitałowych w badania i rozwój, innowacje w projektowaniu kształtów, integracja łańcucha przemysłowego, adaptacja oprogramowania i sprzętu, promocja marketingu marki itp. Podjęcie ryzyka niepowodzenia innowacji zdecydowanie nie jest tak proste, jak złożenie materiałów wartych sto juanów.

Podrabiane produkty mogą przewyższać sam produkt oryginalny, ale gdy pojawi się kolejna nowa forma autentycznego produktu, podrobiony produkt może tylko zawsze podążać za innymi i posłusznie przestrzegać oryginalnych „reguł gry”.

Na szczęście coraz więcej chińskich firm i osób prywatnych chce stawiać sobie uczciwe wyzwania, które zaczynają się od rozpoczęcia badania i rozwoju od zera, wielokrotnie poniesionych porażek, wielokrotnych prób, aż w końcu stworzenia własnych produktów i zdobycia użytkowników doświadczeniem.

Ci, którzy kpią z Apple po naśladowaniu i łamaniu AirPods, są tymi, z których należy kpić, i których należy odrzucać.

 

Autor: 
Oliwia Drzyzga
Dział: 

Reklama