W Stanach Zjednoczonych wynaleziono nowy sposób na ograniczenie rozwoju raka

Reklama

wt., 09/29/2020 - 22:00 -- MagdalenaL

Naukowcy z Sanford Burnham Prebis Institute for Medical Development w San Diego w Kalifornii odkryli nowy sposób zwalczania wzrostu nowotworów złośliwych.

 

Potwierdzili własną hipotezę, że jeśli zostanie zablokowany mechanizm budowy kompleksów porów jądrowych, który zapewnia przechodzenie materiałów do jądra komórkowego i w przeciwnym kierunku, to wzrost guza zostaje spowolniony, a zdrowe komórki pozostają nienaruszone - pisze „RIA Novosti”.

„Wykazaliśmy, że niemożność zbudowania kanałów porów jądrowych jest destrukcyjna dla szybko rozwijających się komórek rakowych, ale nie wydaje się wpływać na zdrowe komórki, które po prostu przestają rosnąć, a następnie naprawiają się ”- zauważa jeden z autorów badania, Stephen Sakuma.

"Zdaniem ekspertów zasada ta może przyczynić się do powstania nowego kierunku w walce z rakiem, także w późniejszych stadiach choroby."

Teorię przetestowano na myszach, którym przeszczepiono ludzkie komórki rakowe.

Wcześniej NEWS.ru poinformował, że według prezentera telewizyjnego i lekarza Michaiła Myasnyankina objawy czerniaka można określić na podstawie stanu paznokci.

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg
Dział: 

Reklama