Dzięki grom wideo spłacili kredyt hipoteczny rodziców

Reklama

czw., 11/19/2020 - 16:52 -- MagdalenaL

O tym, że tworzenie gier wideo może być lukratywnym biznesem, świadczy historia bliźniąt jednojajowych Bena i Matthew Hortonów, którzy w wieku 20 lat osiągają ogromne dochody.

Granie w gry wideo to niezwykle popularne zajęcie wśród młodych ludzi. W dzisiejszych czasach dostęp do szerokiej gamy gier z różnorodnymi motywami jest bardzo łatwy. Granie w gry lub ich tworzenie może przynosić również pokaźne zyski. Szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy wiele aktywności zostało zakazanych, a młodzi z powodu wprowadzanych ograniczeń zasiedli przed ekranami komputerów, branża gier ma się wyjątkowo dobrze.

Jak donosi internetowe wydanie Mirror, możliwość zarobienia okazałych pieniędzy na grach wideo została właściwie wykorzystana przez bliźnięta jednojajowe Matthew Bena Hortonów. Mając zaledwie 20 lat, dzięki grom rocznie notują przychów w wysokości ponad 200 000 funtów (około 223 000 euro). Część pieniędzy przeznaczają na pomoc pozostałym członkom swojej rodziny; dzięki nim rodzice byli w stanie wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, bliźnięta finansują również studia swojego rodzeństwa, brata i siostry.

Chłopcy zaczęli w ten sposób zarabiać już w wieku 13 lat. Kiedy nagle na ich koncie bankowym pojawiła się kwota 600 funtów (prawie 670 euro), ich ojciec na początku się zaniepokoił, ponieważ myślał, że jego dzieci zaangażowały się w jakąś podejrzaną działalność.

Matthew poświęcił się produkcji wideo, a Ben programowaniu

Samo granie w gry wkrótce przestało być dla nich wystarczającym wyzwaniem, dlatego zdecydowali się zacząć tworzyć własne. W 2013 roku odkryli platformę internetową Roblox, z pomocą której młodzi ludzie mogą poznawać proces powstawania gier wideo, i zakasali rękawy.

Matt poświęcił się nauce produkcji wideo, co pozwoliło bliźniętom rozpocząć przygotowywanie zwiastunów gier, które opracowali. Ben natomiast zaczął zagłębiać się w sztuce programowania oraz interfejsów użytkownika.

Bliźnięta, którzy na grach wideo w wieku 20 lat zarabiają ponad 200 000 euro rocznie. FOTO: REUTERS

 

Jako 16-latek Matt nakręcił film o grach przygodowych „The Last Guest”, a Ben na podstawie zwiastuna stworzył grę o tej samej nazwie. Już w pierwszym roku realizacji projekt przyniósł im blisko 75 000 euro zysku. W wypowiedzi dla Mirror Matt z dumą podkreślił, że film prezentujący grę „The Last Guest” miał na YouTube aż 100 milionów wyświetleń.

Ben i Matthew stworzyli do tej pory już 20 gier. Według nich liczba użytkowników gier wideo w ostatnich miesiącach z powodu powszechnych ograniczeń drastycznie wzrosła. Bracia zauważyli, że liczba wyświetleń ich filmików w tym czasie się podwoiła, a granie w ich gry zwiększyło się o 30 do 40 procent.

Bliźnięta jednojajowe mieszkają obecnie w Anglii, w hrabstwie West Sussex. Ponieważ chcą zajmować się grami wideo również w przyszłości, ich wielkim pragnieniem jest przeprowadzenie się z czasem do Los Angeles, które jest jednym z globalnych ośrodków przemysłu gier.

Autor: 
Petra Kušar Tłum. Małgorzata Pabich

Reklama