Jak dobry masz internet? Wykonaj test łącza

Reklama

czw., 03/04/2021 - 12:16 -- MagdalenaL

Masz dosyć zacinającego się internetu? Nie ma nic bardziej irytującego od telekonferencji, która nie idzie gładko lub od gry, która zawiesza się właśnie wtedy, gdy zaczynasz wygrywać. Wykonaj w takim razie test łącza. 

Dobre połączenie internetowe jest bardzo ważne, właściwie nie można się bez niego obejść. Nie chcesz „zawieszać” się podczas telekonferencji, lagów podczas grania lub ładować  witryny internetowe o wiele dłużej niż byś chciał. To może być zasługa twojego łącza. 

Czym jest lag? 

Lag występuje między innymi podczas grania, ale możesz go doświadczyć podczas telekonferencji lub w innych rzeczach, które wymagają połączenia z internetem. Polega on na opóźnieniu lub chwilowym zatrzymaniu się połączenia (lub urządzenia), co sprawia, że internet nie działa tak płynnie, jak byś chciał. Po podłączeniu szybkość pobierania może być wysoka, ale nic po tym, skoro występują te irytujące przerwy. Ogólnie rzecz biorąc, lag występuje w buforze pomiędzy urządzeniem a używanym przez niego serwerem. Przy wolnym połączeniu z internetem, lagi występują o wiele częściej i są bardziej uciążliwe. 

Przetestuj swoje łącze 

Przy gamingu, wideorozmowach i streamowaniu muzyki bądź filmów, warto jest mieć łącze, z którym nie zwariujesz od lagów. Może kupiłeś nowiutki i szybki jak błyskawica komputer albo korzystasz z laptopa z najnowocześniejszymi częściami. Wtedy sprawcą jest nawalające połączenie, które prowadzi do irytujących i niepotrzebnych sytuacji. Na stronie providervergelijken.nl możesz przetestować swoje łącze. To najlepszy sposób na sprawdzenie, czy połączenie szybko się nawiązuje i z jaką szybkością możesz z niego korzystać.  

Więc kiedy twój internet laguje się, kiedy grasz, rozmawiasz przez internet lub próbujesz oglądać filmik w jakości HD czy telewizję, sprawcą może być twoje połączenie z internetem. Nie można tego tak po prostu rozwiązać, jeśli winę ponosi abonament u twojego operatora. 

Porównaj oferty abonamentów 

Twój internet nie jest odporny na lagi – co możesz z tym zrobić? Możesz porównać oferty abonamentów. Dzięki temu odkryjesz abonamenty, których koszt nie przewyższa twojego obecnego, podczas gdy otrzymasz do tego znacznie lepsze łącze. 

Porównaj zarówno oferowane abonamenty, jak i doświadczenia innych. W nich dowiesz się, czy się udało otrzymać większą szybkość łącza lub czy też zdarzają im się opóźnienia Chcesz grać na najwyższym poziomie, nie musieć się martwić o jakość telekonferencji lub streamingu? Z dobrym łączem zapewnionym przez porządny abonament nie będziesz musiał znosić irytujących lagów i innych problemów z połączeniem.  

Autor: 
Rob Coenraards, tłum: Anna Polny
Dział: 

Reklama