Kalifornia: Pierwsze na świecie sąsiedztwo stworzone za pomocą drukarki 3D

Reklama

śr., 03/17/2021 - 22:50 -- MagdalenaL

Firma zajmująca się technologią budowlaną w Kalifornii pracuje nad stworzeniem „pierwszych na świecie domów drukowanych w 3D”.

Firma Mighty Buildings specjalizuje się w tworzeniu domów drukowanych w 3D o różnych rozmiarach, ale nadchodzący projekt przeniesie sprawy na wyższy poziom. 

Plany pojawiły się już w grudniu 2020 r., Kiedy Grupa Palari, która koncentruje się na rozwoju, zamówiła domy modelowe „Cinco” firmy Mighty Buildings na osiedlu mieszkaniowym w Rancho Mirage, w Kalifornii. 

Projekt o wartości 15 milionów dolarów obejmie 15 domów na pięciu akrach, w tym, określane jako pierwsza na świecie koligacja domów wydrukowanych w 3D. Każdy dom będzie mierzył 450 stóp kwadratowych i zostanie umieszczony na gruncie o powierzchni 10000 stóp kwadratowych. 

W domach znajdą się trzy sypialnie i dwie łazienki, a osobny budynek na każdej działce będzie zawierał dwa łóżka i wannę. Właściciele będą mogli standardowo korzystać z basenu i tarasu, ale będą mogli rozszerzyć swoją przestrzeń o wannę z hydromasażem, kominki lub prysznice na świeżym powietrzu. 

Osiedle zostanie zbudowane przy użyciu systemu Mighty Kit, który wykorzystuje prefabrykowane panele do tworzenia niestandardowych domów, w oparciu o opatentowany przez firmę, drukowany w 3D, materiał Light Stone Material, który kształtuje się pod wpływem światła UV. 

Alexey Dubov, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Mighty Buildings, powiedział, że projekt będzie „pierwszą rzeczywistą aktualizacją naszej wizji przyszłości budownictwa mieszkaniowego - będzie można ją wdrożyć szybko, niedrogo, w sposób zrównoważony, ale i rozbudować okoliczne społeczności niezwykle dynamicznie.” 

Mężczyzna dodał: 

Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani tą przełomową współpracą z Palari i byciem częścią tworzenia pierwszej na świecie dzielnicy wydrukowanej w 3D. 

Futurystyczne osiedle zostanie stworzone przy użyciu robotów oraz drukarek 3D. Ruben wyjaśnił, że drukarki działają dzięki „robotycznej automatyzacji” i ich ramionach w takich funkcjach, jak np. skanowanie kontroli jakości. 

Dzięki tej metodzie, budowa budynków zajmie mniej czasu i cenowo wyjdzie taniej o 40%, a wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu odpadów budowlanych o 99%. 

Jakby ten przełomowy pomysł nie brzmiał już wystarczająco zaawansowanie, to jednak warto dodać, że każdy dom będzie wyposażony w „inteligentne rozwiązanie wellness”, które kontroluje takie aspekty, jak jakość powietrza i wody; jest to funkcja, która zapewnia wygodne i zrównoważone życie, dzięki zużyciu energii tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. 

Domy będą zasilane energią słoneczną i opcjonalnymi bateriami Tesla Powerwall. 

W komunikacie prasowym Mighty Buildings wyjaśnił: „Projekt ma na celu zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko i zaoferowanie inteligentnych i ekologicznych domów”. 

Zgodnie z planami, realizacja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. 

 

 

 

 

 

 

Autor: 
Tłumaczenie: Wiktoria Gwizdała
Źródło: 

World’s First 3D-Printed Housing Community Coming Soon To California - UNILAD 

Reklama