Płatność w kryptowalutach wkrótce będzie zaakceptowana przez PayPal

Reklama

pt., 04/09/2021 - 16:52 -- MagdalenaL

fot: David McBee z Pexels

PayPal wkrótce umożliwi dokonywanie płatności w kryptowalutach, takich jak bitcoin, ether, bitcoin cash czy litecoin. To wiadomość, która otwiera nowy etap dla galopującej demokratyzacji kryptowalut.    

Czy kryptowaluty czeka świetlana przyszłość? Daleko im jeszcze do bycia powszechnie uznanymi, jednak właśnie nastąpił przełom w ich demokratyzacji. W ostatnim tygodniu Tesla zaakceptowała płatności w bitcoinach na terenie Stanów Zjednoczonych. W tym tygodniu kolejny gigant technologiczny zza Atlantyku, PayPal, decyduje się na ruch w tym kierunku. 

Platforma płatnicza ma zamiar w najbliższej przyszłości umożliwić swoim klientom konwersję kryptowalut przechowywanych w ich portfelu na pieniądze fiducjarne, aby zapłacić za zakupy online lub bezpośrednio w sklepie. Dokładniej, ten projekt o nazwie Checkout with Crypto dotyczy takich kryptowalut jak: bitcoin, ether, bitcoin cash i litecoin i będzie dostępny dla Amerykanów oraz dla wszystkich 29 milionów partnerów PayPal na świecie, którzy będą dokonywali płatności w lokalnej walucie po uprzedniej konwersji na dolary przez PayPal. Nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty transakcyjne, jednak dla każdego zakupu będzie można użyć tylko jednego rodzaju waluty.  

PayPal chce przyspieszyć demokratyzację wirtualnych walut 

„Po raz pierwszy będziesz mógł użyć kryptowaluty w taki sam sposób jak karty kredytowej, czy debetowej w serwisie PayPal” - oznajmił Dan Schulman, dyrektor generalny firmy, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem. Od października 2020 roku PayPal autoryzował już zakup, sprzedaż i przechowywanie tych kryptowalut, więc ten nowy etap wydaje się logicznym krokiem. 

Wartość bitcoina w ostatnich miesiącach nie przestała rosnąć, napędzana nieustającym zainteresowaniem dużych firm technologicznych, które masowo w niego inwestowały mimo niechęci co po niektórych. Należy przyznać, że zmienność bitcoinów i innych walut cyfrowych ogólnie utrudnia ich rozpowszechnienie. 

To stan rzeczy, który PayPal chce zmienić, podejmując ten nowy krok. „Jesteśmy w punkcie przejściowym, w którym kryptowaluty przechodzą z aktywów, które kupujemy, przechowujemy lub sprzedajemy, do legalnego źródła finansowania w celu przeprowadzania rzeczywistych transakcji z milionami handlowców” - mówi Dan Schulman.

Autor: 
Bastien Lion, tłum. Bogumiła Kardas 
Dział: 

Reklama